Maduro, ABD’yi CIA’nın Venezuela’da ‘terör saldırıları’ ile hasara yol açmasına izin vermekle suçluyor

Venezuela Devlet Başkanı Nicolás Maduro, ABD Başkanı Donald Trump yönetiminin, ülkedeki bir dizi hedefe karşı son zamanlarda “gizli…
Venezuela Devlet Başkanı Nicolás Maduro, ABD Başkanı Donald Trump yönetiminin, ülkedeki bir dizi hedefe karşı son zamanlarda “gizli ve terör operasyonları” gerçekleştirmesi için Merkezi İstihbarat Teşkilatı’na (CIA) onay verdiğini iddia ediyor.

Maduro: Salı günü eyalet televizyonuna Trump’la alakalı verdiği demeçte: “CIA, petrol, elektrik, ordu, seçim hedefleri ve CIA tarafından kullanılanlar gibi diğer kirli gizli eylemlere yönelik gizli ve terörist operasyonlar için doğrudan ajanlarla gelmesi için yeşil ışık yaktılar” dedi.

Bu, bu ayın başlarında Venezuela’nın en büyük petrol rafinerisinin yakınında olduğu iddia edilen bir ABD casusunun yakalanmasının ardından gelen bir dizi gelişmenin ortasında geldi.

Konuyla ilgili bir soruşturmanın ardından Venezuela cumhurbaşkanı, Falcón Eyaletinde diğer üç kişiyle birlikte tutuklanan casusun 2006-2016 yılları arasında Irak’taki bir CIA üssünde iletişim operatörü olarak görev yaptığını iddia etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

Rus savaş uçakları ABD'nin stratejik bombardıman uçaklarını engellemek için mücadele ediyor

Next Article

ABD'nin Afrika'da ki silah deposu FAS

Related Posts
Devamı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın ve ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Sullivan S-400 ve F-35 konularını görüştü

Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan ile telefonda görüştü. Yapılan görüşmede iki ülke arasında anlaşmazlık unsuru olan S-400 ve F-35 gibi konuların yapıcı bir angajmanla çözüme kavuşturulması için ortak çaba sarf edilmesinin önemi vurgulandı.
Devamı

ABD’nin zirvesine Latin Amerika tokadı

ABD’nin düzenlediği Amerika Kıtası Zirvesi, birçok ülke tarafından boykot edildi. Zirve, Küba, Venezuela ve Nikaragua’nın davet edilmemesi sonrası başta Meksika olmak üzere davet edilen ülkelerin tepkisiyle sallandı. Meksika Devlet Başkanı Obrador, bunun egemenliğe saygısızlık olduğunu belirtti
Devamı

Cumhuriyetçi Senatör Graham: Biden Irak’tan hiç ders almadı, Afganistan’da henüz en kötüsü yaşanmadı

ABD'li Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham, Biden yönetiminin Afganistan'dan çekilme kararını, "Afganistan'da ABD'nin çıkarlarına saldıracak IŞİD ve el-Kaide'nin yeniden ortaya çıkmasını sağlayacak bir vakum yaratılıyor. Başkan Biden anlaşılan Irak'tan hiç ders almadı. Afganistan'da henüz en kötüsü yaşanmadı" sözleriyle eleştirdi.