Maduro, ABD’yi CIA’nın Venezuela’da ‘terör saldırıları’ ile hasara yol açmasına izin vermekle suçluyor

Venezuela Devlet Başkanı Nicolás Maduro, ABD Başkanı Donald Trump yönetiminin, ülkedeki bir dizi hedefe karşı son zamanlarda “gizli…
Venezuela Devlet Başkanı Nicolás Maduro, ABD Başkanı Donald Trump yönetiminin, ülkedeki bir dizi hedefe karşı son zamanlarda “gizli ve terör operasyonları” gerçekleştirmesi için Merkezi İstihbarat Teşkilatı’na (CIA) onay verdiğini iddia ediyor.

Maduro: Salı günü eyalet televizyonuna Trump’la alakalı verdiği demeçte: “CIA, petrol, elektrik, ordu, seçim hedefleri ve CIA tarafından kullanılanlar gibi diğer kirli gizli eylemlere yönelik gizli ve terörist operasyonlar için doğrudan ajanlarla gelmesi için yeşil ışık yaktılar” dedi.

Bu, bu ayın başlarında Venezuela’nın en büyük petrol rafinerisinin yakınında olduğu iddia edilen bir ABD casusunun yakalanmasının ardından gelen bir dizi gelişmenin ortasında geldi.

Konuyla ilgili bir soruşturmanın ardından Venezuela cumhurbaşkanı, Falcón Eyaletinde diğer üç kişiyle birlikte tutuklanan casusun 2006-2016 yılları arasında Irak’taki bir CIA üssünde iletişim operatörü olarak görev yaptığını iddia etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

Rus savaş uçakları ABD'nin stratejik bombardıman uçaklarını engellemek için mücadele ediyor

Next Article

ABD'nin Afrika'da ki silah deposu FAS

Related Posts
Devamı

Joe Biden’dan Papa’ya Madeni para hediyesi

ABD Başkanı Joe Biden, Vatikan'da bir araya geldiği Papa Franciscus'a madeni hatıra parası hediye etti. Papa'nın avucunun içine parayı bırakan Biden, "Bu uygun mudur bilmiyorum ama Amerika'da bir gelenek var. Başkan'ın, madeni hatıra paraları vardır. Bunları, savaşçılara ve liderlere verirler. Ve siz, benim tanıdığım barış için mücadele eden en önemli kişisiniz." sözlerine yer verdi.