Kushner: 6 Devlet Arasında Suudi Arabistan ‘İsrail’le İlişkileri Normalleştirecek

ABD başkanının damadı ve siyasi yardımcısı Jared Kushner, Suudi Arabistan’ın ‘İsrail’ ile bağlarını normalleştirecek altı devlet arasında olduğunu…
ABD başkanının damadı ve siyasi yardımcısı Jared Kushner, Suudi Arabistan’ın ‘İsrail’ ile bağlarını normalleştirecek altı devlet arasında olduğunu vurgulayarak, Trump’ın “İran tehdidi” karşısında Kral Salman ile birlikte çalıştığını da sözlerine ekledi.

CNN’e verdiği röportajda Kushner, ‘İsrail’ ile bazı Arap devletleri arasındaki normalleşme anlaşmalarının, bölge halkının savaşlardan bıktığını iddia ederek yeni bir Ortadoğu kurulmasına katkıda bulunduğunu değerlendirdi.

Trump Salı günü İsrail-Bahreyn ve’ İsrail-BAE normalleşme anlaşmalarını imzalamak için düzenlenen törende yaptığı açıklamada; Suudi Arabistan’ın yanı sıra diğer bazı ülkelerin barış çabalarına katılacağını ve Siyonist oluşumla bağlarını uygun zamanda normalleştireceğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

ABD, İranlı ve Filistinli bilgisayar korsanlarını 58 web sitesinde Kasım Süleymani'nin fotoğraflarını patlatmakla suçluyor

Next Article

Suriye: Trump'ın Başkan Esad'ı Hedefleme Hakkındaki Açıklamaları, ABD Yönetiminin Sahte Yapısını Öne Çıkarıyor

Related Posts