Pazar, Nisan 21, 2024

Son Haberler

İlgili Yazılar

Kanye West , ABD başkanlık seçiminin bir parçası olarak finansmanı açıkladı

Kanye West, başkanlık adaylığının bir parçası olarak, mali varlıklarını ve borçlarını Ekim ayında ABD Hükümet Etik Ofisine bildirmişti.

Rapçi, tasarımcı ve girişimci olan Kanye West, belgeye göre en büyük varlığının “50 milyon doların üzerinde” değerindeki moda şirketi Yeezy LLC olduğunu söyledi. Firmanın giyim ve ayakkabı kollarının da her biri 50 milyon dolardan fazla değere sahip olduğu listeleniyor. Bloomberg tarafından incelenen bir belgeye göre, Bank of America Corp., geçen yıl Yeezy’nin sadece sneaker tarafına 3 milyar dolar değer biçmişti.

Adidas AG ve Nike Inc.’deki hisselerinin değeri sırasıyla 50 milyon dolar ve 25 milyon dolar değerindedir. West ayrıca, büyük bir kısmı çeşitli ipoteklerden oluşan 100 milyon dolara kadar olan borçları da listeliyor.

West, pek çok eyalette oy pusulasında bir yer bulamamasına rağmen, temmuz ayında Twitter üzerinden cumhurbaşkanlığı adaylığını duyurdu. Mississippi ve Vermont dahil en az 12 eyalette görünmeye hak kazandı. West’in platformu bir yaşam kültürü, inancın yenilenmesi ve polis reformu çağrısında bulunuyor. Demokratlar, Cumhuriyetçileri, kampanyanın Joe Biden’dan oy almak için bir spoiler olarak hareket etmesine yardım etmekle suçladı.

West, koşusu ile aynı zamanda, markalarını kendisiyle ortaklıklarına giderek daha fazla sahip olan şirketlerde bir yönetim kurulu koltuğu alma konusunda da vokal oldu.

West geçen ay Twitter’da “Gap’te bir tahta koltuğum yok, Adidas’ta bir tahta koltuğum yok” dedi. “Kara tahta koltuklar önemlidir.” dedi.

Bu yılın başlarında, kişisel muhasebecisi David Choi, raportörün net değerini 3,15 milyar dolar olarak belirleyen denetlenmemiş bir bilanço sağladı ve servetinin büyük kısmı, salgın küresel sarsılmadan önce Bank of America’nın Yeezy değerlemesine bağlıydı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar