Kanye West , ABD başkanlık seçiminin bir parçası olarak finansmanı açıkladı

Kanye West, başkanlık adaylığının bir parçası olarak, mali varlıklarını ve borçlarını Ekim ayında ABD Hükümet Etik Ofisine bildirmişti.…
Kanye West, başkanlık adaylığının bir parçası olarak, mali varlıklarını ve borçlarını Ekim ayında ABD Hükümet Etik Ofisine bildirmişti.

Rapçi, tasarımcı ve girişimci olan Kanye West, belgeye göre en büyük varlığının “50 milyon doların üzerinde” değerindeki moda şirketi Yeezy LLC olduğunu söyledi. Firmanın giyim ve ayakkabı kollarının da her biri 50 milyon dolardan fazla değere sahip olduğu listeleniyor. Bloomberg tarafından incelenen bir belgeye göre, Bank of America Corp., geçen yıl Yeezy’nin sadece sneaker tarafına 3 milyar dolar değer biçmişti.

Adidas AG ve Nike Inc.’deki hisselerinin değeri sırasıyla 50 milyon dolar ve 25 milyon dolar değerindedir. West ayrıca, büyük bir kısmı çeşitli ipoteklerden oluşan 100 milyon dolara kadar olan borçları da listeliyor.

West, pek çok eyalette oy pusulasında bir yer bulamamasına rağmen, temmuz ayında Twitter üzerinden cumhurbaşkanlığı adaylığını duyurdu. Mississippi ve Vermont dahil en az 12 eyalette görünmeye hak kazandı. West’in platformu bir yaşam kültürü, inancın yenilenmesi ve polis reformu çağrısında bulunuyor. Demokratlar, Cumhuriyetçileri, kampanyanın Joe Biden’dan oy almak için bir spoiler olarak hareket etmesine yardım etmekle suçladı.

West, koşusu ile aynı zamanda, markalarını kendisiyle ortaklıklarına giderek daha fazla sahip olan şirketlerde bir yönetim kurulu koltuğu alma konusunda da vokal oldu.

West geçen ay Twitter’da “Gap’te bir tahta koltuğum yok, Adidas’ta bir tahta koltuğum yok” dedi. “Kara tahta koltuklar önemlidir.” dedi.

Bu yılın başlarında, kişisel muhasebecisi David Choi, raportörün net değerini 3,15 milyar dolar olarak belirleyen denetlenmemiş bir bilanço sağladı ve servetinin büyük kısmı, salgın küresel sarsılmadan önce Bank of America’nın Yeezy değerlemesine bağlıydı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

ABD mahkemesi, İran'ın kayıp eski FBI ajanı için 1.4 milyar dolar ödemesine karar verdi

Next Article

Amerikan İmparatorluğunun sonu!

Related Posts
Devamı

İngiltere Başbakanı apar topar kürsüden indi! Sebebini yetkililer açıkladı

İlkim zirvesine katılmak için Mısır'a giden İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, konuşma yaptığı sırada bir anda kürsüden apar topar indi. Salondakileri şaşkına çevire bu hareket sonrasında yetkililer ciddi bir durum olmadığını, meselenin sadece Alman ve Güney Afrika heyetleri ile buluşmak için verilmiş geç bir karardan ibaret olduğunu ifade etti.