Pazartesi, Mayıs 27, 2024

Son Haberler

İlgili Yazılar

İran, Umman’da ABD ile gizli görüşmeler yapıldığı yönündeki haberleri yalanladı

Fars  haber ajansının bildirdiğine göre İran dün, Tahran’ın Amerika Birleşik Devletleri ile Umman Sultanlığı’nda gizli görüşmeler yaptığını iddia eden basında çıkan haberleri yalanladı  .

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Saeed Khatibzadeh, “Tahran ile Washington arasında müzakereler olmadı ve olmayacak” dedi.

ABD Başkanı Donald Trump, “uluslararası ilişkilerin niteliğini anlamıyor … Bu raporlar iç tüketim içindir ve Trump için faydalı olabilir” diye ekledi.

Yol açık. Trump hatasını kabul etmeli, bu insanlık dışı ve kapsamlı savaşı ve haksız yaptırımları durdurmalı ve İran halkına verdiği tüm zararı telafi etmelidir ”dedi.

2018’de, Trump’ın  ABD’yi, ABD de dahil olmak üzere dünya güçlerinin İran’la vurduğu 2015 Müşterek Kapsamlı Eylem Planından ( JCPOA ) tek taraflı çekilmesinin ardından  Amerika , Tahran’a ” benzeri görülmemiş yaptırımlar ”  uyguladı . İran’ın nükleer programına eşi görülmemiş sınırlar koydu ve onu uluslararası yaptırımlardan kurtulma karşılığında milyarlarca dolar karşılığında sıkı bir denetim rejimine tabi tuttu. Dedi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar