Hicazi: bölge Amerikalılar için güvensizleşmiş

İslam inkılabı muhafızlar ordusu Kudüs gücü komutan vekili Amerika başkanının komutan Süleymani’nin şehadeti ardından bölgenin Ameriikalılar için daha güvenli olduğu iddiasına karşı, “Eğer bölge sizin için daha güvenli olduysa neden kaçıyorsunuz?” dedi.

Tuğgeneral seyit Muhammed Hicazi dün Tahran’da düzenlenen uluslararası Gurbetteki Mücahitler 5. Oturumunda Amerikalı güçlerinin tüm dünyada dehşet içinde olduklarını vurguladı.
Tuğgeneral Hicazi Amerika’nın Afganistan’dan kaçmak istediğini fakat bu bölgeden çıkışın korku üzerinden olduğunu zira bölgenin onlar için güvensiz hale geldiğini söyledi.
Kudüs gücü komutan vekili günümüzde Amerikanın daha yalnız ve münzevi olduğuna işaretle, direniş akımı devam ettiğini ve devam edeceğini, tecrübenin de direniş ekseninin her zaman zafere ulaştığını ve ilerlediğini, düşmana da gerilemek ve rüsvay olmak düştüğünü söyledi.
Komutan Hicazi ayrıca bazı Arap rejimlerin siyonist rejim ile ilişkilerini normalleştirdiğine de işaretle, Müslüman milletlerin bu gibi eylemlere şiddetle karşı olduğunu da sözlerine ekledi./

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

Meksika'nin eski Savunma Bakanı ABD'de uyuşturucu kaçakçılığından yargılanıyor

Next Article

Biden ve Trump'ın İran Hususundaki İddiaları ve Amerika'nın Tecridinin İtirafı

Related Posts