Fauçi: ABD’de korona kaygı verici boyutta

ABD’nin en yetkili kamu sağlığı uzmanı ve Koronavirüs’le Mücadele Görev Gücü üyesi Dr. Anthony Fauci, 12 Ağustos günü, Mayıs ayından bu yana ABD’de Koronavirüs nedeniyle en fazla ölüm vakasının kayıtlara geçmesinden sonra yaptığı açıklamada, ABD’nin pandemiyle mücadele tarzından memnun olmadığını söyledi.
ABD'li salgın ve bulaşıcı hastalıklar uzmanı Dr. Anthony Fauci

Dr. Fauci, Perşembe günü National Geographic’in düzenlediği panelde, “Benim bulunmayı umduğum noktada olmadığımız kesin. Son derece ciddi, tarihi bir pandeminin ortasındayız” dedi. Koronavirüs’ün ortadan kaybolmama olasılığının yüksek olduğuna değinen Dr. Fauci, sağlık yetkililerinin vaka sayılarını “düşük seviyeye” çekmeye çalışabileceğini kaydetti.

Vaka sayılarının artmaya devam etmesinin kendisini kaygılandırdığını söyleyen Fauci, ABD’nin sayıları düşürme gücü olduğunu ve bunu başarabileceğine inandığını belirtti.

Dr. Fauci, bazı eyaletlerin vaka sayılarında artış gözlenirken Arizona, California ve Florida gibi eyaletlerin ilerleme kaydettiğini ve “daha az enfeksiyon ve ölüm vakası, daha az hastaneye kaldırılan hasta” olduğunu söyledi.

Öte yandan Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Başkanı Tedros Adhanom Ghebreyesus, hükümetlerin salgınla mücadelede “her şeyi” yapmaları gerektiğini, test, tecrit ve hastaların tedavisinin yanı sıra bu hastaların temas ettiği tüm kişilerin izinin sürülmesi ve karantinaya alınmalarının şart olduğunu kaydetti.

Bu arada Amerika’da yaşanan korona vakalarında Trump yönetiminin kayda değer bir iş çıkarmaması Trump’ın seçimleri şimdiden kaybetmesine neden olacağı yorumları yapılıyor. /

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

ABD, Venezuela'ya giden İran gazını ele geçirdi!

Next Article

Trump hakkında çok ağır ithamlar

Related Posts