Ana Sayfa Güncel Haberler Amerika Demokratlar, Meclis’in kontrolünü iki yıl daha genişletmeye çalışıyor

Demokratlar, Meclis’in kontrolünü iki yıl daha genişletmeye çalışıyor

0
Demokratlar, Meclis’in kontrolünü iki yıl daha genişletmeye çalışıyor

Demokratlar, Başkan Donald Trump ile meclisteki çoğunluklarını daha da büyütmek için sağlık hizmetleri odağına, baskın kaynak yaratmaya ve geniş banliyö öfkesine yatırım yaparak, Salı günü Meclis’in kontrolünü iki yıl daha uzatmaya zorladı.

Cumhuriyetçiler, Lowa, Oklahoma City, Salt Lake City, kırsal New Mexico, New York ve Virginia gibi yerlerde, Trump’ın 2016’da kazandığı 29 Demokrat’ın bir kısmını, çoğu birinci sınıftan almayı umuyorlardı.

Ancak potansiyel olarak savunmasız bölgelerdeki neredeyse tüm Demokrat görevliler, GOP meydan okuyanlarını genellikle geniş marjlarla geride bırakıyorlardı. Demokratlar ayrıca Atlanta, Cincinnati, Dallas, Houston ve Indianapolis çevresindeki bölgelerden ve hatta Little Rock, Arkansas, batı Colorado ve Alaska gibi GOP kalelerinden milyonları Cumhuriyetçilerin elinde tuttuğu koltukları hedefliyorlardı.

Her iki partinin de ajanları, GOP’un çoğunlukla savunma yaptığını ve Demokratik kazanımları mütevazı tek haneli rakamlarla sınırlamanın şanslı olacağı konusunda anlaştılar. Demokratlar Meclis 232-197’yi beş açık ve bir bağımsız sandalyeyle kontrol ediyorlar. Meclisi kontrol etmek için 218 koltuk gerekiyor.

GOP stratejisti Liesl Hickey, “Başkanın sayıları çift hanelerle kazandığı eyaletlerde biraz düştü, bazı yerlerde o seviyede performans göstermiyor ve bu biraz aşağı oy pusulası yaratıyor” dedi.

Demokrat Joe Biden, Trump’ı yenerse ve Demokratlar Senato çoğunluğunu kazanırsa, parti 1995’ten bu yana yalnızca ikinci kez Beyaz Saray ve Kongre’yi tam olarak kontrol edecek.

Daha büyük bir Demokratik çoğunluk, Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin, sağlık hizmetlerinin kapsamını genişletme ve yeni altyapı projeleriyle iş yaratma gibi parti önceliklerini geçmesini kolaylaştıracaktır. Partisinin Trump’a karşı en etkili karşıt noktalarından biri olarak iki yıllık bir çalışmanın ardından, 80 yaşındaki Pelosi, Meclisi iki yıl daha yönetecek.

New York ve diğer yerlerdeki güvenli Demokrat bölgelerden bir avuç açık sözlü ilerici, liberal bir gündemi ne kadar agresif bir şekilde takip edeceklerine dair olası hesaplaşmalar yaparak, seçimlerini kazanacaklarından emin. Öyle bile olsa, ılımlıların sayısının ilericilere üstün geleceği kesindir.

Cumhuriyetçiler için, Meclis’i yeniden ele geçirme yönünde önemli bir hareket edememek ve sandalye kaybetmek şöyle dursun, neden meclisin azınlığında sıkışıp kaldıklarına dair bir hesaplaşmayı tetikleyecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz