Çarşamba, Mayıs 22, 2024

Son Haberler

İlgili Yazılar

‘Çık oradan!’: Hala COVID-19 ile mücadele eden Trump hastaneden ayrıldı

ABD başkanı, virüs yönetim yoluyla yayılırken tedaviye devam etmek için Beyaz Saray’a döndü.

ABD Başkanı Donald Trump, 210.000’den fazla Amerikalıyı öldüren bir hastalıkla mücadele etmek için tedavi gördüğü bir askeri hastanede üç gecenin ardından Pazartesi günü Beyaz Saray’a döndükten sonra Amerikalılara “oraya çıkmalarını” ve COVID-19’dan korkmamalarını söyledi.

Hala virüs taşıyan ve bulaşıcı olan Trump, Beyaz Saray’ın balkonundan resimlere poz vermek ve selam vermek için maskesini çıkardı. Daha sonra Washington DC’ye dönüşünü gösteren bir video ile destekçilerine bir mesaj attı.

Trump, eşi Melania ve yakın danışmanı Hope Hicks’e geçen hafta teşhis konulduğundan beri, Beyaz Saray’a dönüşü hakkında “gerçekten iyi” hissettiğini söyledi. Basın Sekreteri Kayleigh McEnany, iki asistan ve üç Beyaz Saray gazetecisi testi pozitif çıkan kişilerdi.

Trump, kendisini Washington DC’nin dışındaki Walter Reed askeri hastanesinden geri uçuran helikopterden çıkarken bir maske taktı ancak resimler için poz verdiği, el salladığı, selam verdiği Beyaz Saray Güney Portico’nun merdivenlerinden çıktıktan sonra maskeyi çıkardı.

Daha sonra bir kameraman tarafından çekilen ve maskesi hala cebinde olan Beyaz Saray’a yürümek için döndü.

3 Kasım seçimlerinde Demokrat Joe Biden karşısında yeniden seçilmek için yarışan Cumhuriyetçi cumhurbaşkanı, yeni korona virüsün neden olduğu hastalık teşhisi konulduktan sonra Cuma günü hastaneye kaldırıldı.

Trump, Twitter’da paylaştığı video mesajında: Sana hakim olmasına izin verme. Korkmayın!. Onu yeneceğiz. Hayatınızı ele geçirmesine izin vermeyin. Belki bağışıklığım var, bilmiyorum. ” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar