Afganistan’dan Amerikan uçaklarıyla uyuşturucu kaçakçılığı

İran’ın Narkotikle Mücadele Kurumu Genel Sekreteri İskender Mümini, NATO ve ABD uçaklarının Afganistan’da uyuşturucu taşıdığını söyledi.

İskender Mümini, dün bu kurumun İran genelindeki yetkilileriyle video konferansı aracılığıyla yaptığı toplantıda,  “2000 yılında, Afganistan’ın toplam uyuşturucu madde üretimi yaklaşık 200 tondu, ancak 2017’de 10.000 tonun üzerine çıktı, bu 50 kat daha fazla” dedi.

”Artık Amerikan uçaklarının Afganistan’dan uyuşturucu kaçakçılığına karıştığını biliyoruz” diyen İranlı yetkili, “NATO uçaklarının Afganistan’da uyuşturucu maddenin intikali ve kaçakçılığında ve narkotik yetiştiriciliğine de yardım ettiğine dair güvenilir haberler var” dedi.

Daha önce, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD ve NATO’nun Afganistan’dan diğer ülkelere uyuşturucu madde kaçakçılığına karıştığını bildirmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Previous Article

Demokratlar neye hazırlanıyor?

Next Article

ABD’de polis, markette rastgele insanlara sarılıp, “Covid oldun” diyen adamı arıyor

Related Posts
Devamı

ABD’de iki koz aşı yapılmış kişiler maskesiz dolaşabilecek

Yaklaşık 230 milyon doz aşı yapılan ABD'de maske ile ilgili yeni bir tavsiye kararı alındı. ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi, ülkede tamamen aşılanmış kişilerin maskesiz dışarıya çıkabileceğini, spor aktiviteleri yapabileceğini, kalabalık olmayan ortamlarda yemek yiyebileceğini açıkladı. CDC'nin açıklamasında "İç mekanlarda ise maske kullanımına devam edilmeli" uyarısı yapıldı.