ABD’den İsrail’e Dev Yardım…

Kudüs Postasının haberine göre Amerika Birleşik Devletleri senato toplantısı sonrası alınan karara göre bölgesel çıkarlar ve İran ve…

Kudüs Postasının haberine göre Amerika Birleşik Devletleri senato toplantısı sonrası alınan karara göre bölgesel çıkarlar ve İran ve ona bağlı güçlerin tehtileri sonucu Siyonist rejime 500 milyon dolarlık yardım paketi gönderilmesine karar kılındı.

Geçtiğimiz hafta Lübnan ve Suriye’nin güney doğusunda Suriye Arap Ordusu ve Hizbullah güçlerine hava saldırıları düzenleyen Siyonist İsrail devleti bir dizi misilleme uyarısı almış bunun için işgal altında ki Filistin topraklarının kuzeyinde geniş güvenlik önlemleri almıştı.

Bugün toplanan ABD senatosu İsrail’e 500 milyon dolarlık destek paketi açıkladı.

Bu pakete göre; Iron Dome, David’s Slings ve Hetz savunma füzelerine takviyeler yapması beklenen İsrail ayrıca sınır birliklerine yeni ekipman desteği sağlayacak.

Geçtiğimiz hafta ABD ile yapılan anlaşmada bölgede bulunan ABD’ye ait THAAD hava savunma sistemleride zor durumda İsrail’in kulanımına açılmıştı. Bir hafta içinde İsrail’e yapılan savunma sanai desteği bölgede yeni bir çatışmanın başlayacağı izlenimini veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Previous Article

Portland Polisi Protestolar Sırasında Yasadışı Bir İttifak Kurulduğunu Açıkladı

Next Article

Taliban lideri Pompeo ile görüştü

Related Posts
Devamı

İşte muhtemel senaryolar: Rusya savaşı kazanırsa ne olur, uzmanlar da ikiye bölünmüş durumda!

Moskova Devlet Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Mehmet Perinçek, Ukrayna'da mevcut yapının değişmesi durumunda başta turizm, enerji, tarım ve inşaat olmak üzere Türkiye birçok kapının açılacağını iddia etti. Prof. Dr. Mesut Hakkı Caşin ise "Rusya'nın galip gelmesi durumunda coğrafi, stratejik ve mali açıdan Türkiye'nin büyük kaybı olur" görüşünü dile getirdi.