ABD, yeni savaş robotu Rus T-72 tankına karşı test ediliyor

ABD Ordusu, Arizona’daki eğitim sırasında bir LIDAR robotunu test etti ve çevrimiçi yayınına göre hedef bir Rus T-72 tankıydı . Bu…

ABD Ordusu, Arizona’daki eğitim sırasında bir LIDAR robotunu test etti ve çevrimiçi yayınına göre hedef bir Rus T-72 tankıydı .

Bu küçük drone donanımlı robotlar, tankın 3,5 milyondan fazla görüntüsüne dayanarak, Destekli Hedef Tanıma (ATR) algoritmasını kullanarak bir T-72 tankı belirledi.

Ardından robotun yerleşik Destekli Hedef Tanıma (ATR) algoritmaları başka bir düşman, bir T-72 tankı belirledi. Ancak bu hedef, robotun yerleşik silahlarının ulaşamayacağı kadar uzaktı. Bu yüzden bot, hedefleme verilerini taktik ağa yükledi ve – yine insan onayı ile – topçu desteğini çağırdı ”dedi

Yapay zeka, hedef verilerini yükledi, yerleşik silah menzili tanka vurmak için yeterli olmadığından, operatörün izniyle topçu kullanımı çağrısında bulundu.

Breaking Defense, daha önce ABD ordusunun Rusya ve Çin ile ilgili endişeler nedeniyle topçu sistemlerinin konuşlanma süresini 20 saniyeye düşürdüğünü söylemişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

Pompeo: İncirlik'ten çıkma yönünde bir plan yok

Next Article

ABD F-35’i, yakıt ikmali girişimi sırasında düştü

Related Posts