Pazar, Nisan 21, 2024

Son Haberler

İlgili Yazılar

ABD hisse senetleri, uyarıcı çıkmaza rağmen yükseldi, aşı gecikiyor

Amerika Birleşik Devletleri seçimlerinden önce yeni bir teşvik paketi için beklentilerin azalması hisse senetleri üzerinde baskı oluşturmaya devam ediyor.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ana borsa endeksleri, Beyaz Saray ile Kongre’deki Demokratlar arasındaki partizan gerginliklerin yeni bir korona virüs yardım yardımının geçişini engellemeye devam etmesinden sonra çarşamba günü artı tarafta tutuyordu. COVID-19 aşısı satışları Salı günü aşağı düştü.

New York’ta sabah ortasında yapılan işlemlerde Dow Jones Sanayi Ortalaması 72 puanın üzerinde veya 28.752.30’da yüzde çeyreklik bir artış gösterdi.

ABD emeklilik ve üniversite tasarruf raporlarının sağlığı için bir gösterge olan S&P 500 yüzde 0.17 artarken, teknoloji ağırlıklı Nasdaq Bileşik Endeksi yüzde 0.16 arttı.

Beyaz Saray, Cumhuriyetçiler ve Demokratlar arasında, başka bir salgın yardım turu için Kongre’de bir uzlaşma anlaşması belirsizliğini koruyor ve 3 Kasım seçimlerinden önce iki partili anlaşmanın geçilmesi umutları azalıyor.

Seçim günü yaklaşırken siyasi iklimin giderek sertleşmesiyle birlikte, Senato Cumhuriyetçileri de Trump’a adım atmış görünüyor.

Geçen hafta teşvik görüşmelerinin fişini çektikten sonra, sadece birkaç saat içinde yüz yüze görüşmek ve yeniden başlatmak için, Trump Salı günü tweet attı: “UYARICI! “Ya büyük oyna ya da hiç oynama!!!”

Ancak Senato Çoğunluk Lideri Mitch McConnell salı günü yaptığı açıklamada, Cumhuriyetçi Senato’nun önümüzdeki hafta 500 milyar dolarlık korona virüs yardım tasarısını Demokratların zaten reddetmiş olduğu oylama yapacağını söyledi.

Bu arada yatırımcılar, Demokrat başkan adayı Joe Biden ulusal anketlerde liderliğini korurken, olası bir “mavi dalga” fikrine ısınıyorlar.

Biden, seçimi kazanırsa yeşil enerji altyapısına trilyonlarca dolar harcayacağına ve Dünya Ticaret Örgütü gibi yerleşik çok taraflı organlar aracılığıyla ticaret kavgalarına karşı savaşacağına söz verdi. Wall Street, Trump yönetiminin ticaret savaşlarından kaynaklanan bazı belirsizlikleri ortadan kaldırabileceğine inanıyor.

Koronavirüs salgını, yatırımcılar bir aşı ve etkili tedavi arayışlarındaki en son aksiliklerden korktukça, görünümü bulanıklaştırmaya devam ediyor.

Salı günü Eli Lilly, güvenlik endişeleri nedeniyle COVID-19 antikor tedavisi klinik denemesine kaydını duraklattığını söyledi. Johnson & Johnson’ın, bir çalışma katılımcısının açıklanamayan bir hastalık geliştirmesi nedeniyle korona virüs aşı adayının klinik denemelerini duraklattığını duyurmasının ardından haberler geldi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar