ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray’ın dışından ateş edildiğini söyledi!

ABD Başkanı aniden brifingi bıraktı ve birkaç dakika sonra kolluk kuvvetlerinin silahlı zanlıyı vurduğunu söyleyerek geri döndü. ABD…

ABD Başkanı aniden brifingi bıraktı ve birkaç dakika sonra kolluk kuvvetlerinin silahlı zanlıyı vurduğunu söyleyerek geri döndü.

ABD Başkanı Donald Trump, Pazartesi günü Beyaz Saray’da aniden kamera önünde yapmış olduğu brifing bıraktı ve birkaç dakika sonra, dışarıdan gelen ‘ateşin’ artık “kontrol altında” olduğunu söyleyerek geri döndü.

Trump, saldırının Beyaz Saray sınırına yakın olduğunu ve şüphelinin silahlı olduğunu ve hastaneye kaldırıldığını düşündüğünü söyledi. 

Başkan, bir Gizli Servis ajanı gelip Oval Ofis’e kadar ona eşlik ettiği esnada, Beyaz Saray’daki James S. Brady basın brifing odasında muhabirlerle konuşuyordu.

Kısa süre sonra brifing odasına döndü ve Gizli Servis’in Pazartesi günü daha fazla ayrıntı sunacağını söyledi.

Trump, “Beyaz Saray’ın dışından bir el ateş edildi” dedi. “Çok iyi bir şekilde kontrol altında görünüyor. … Ama gerçek bir ateş edildi ve biri hastaneye kaldırıldı. Kişinin durumunu bilmiyorum.”

Trump, şüphelinin Beyaz Saray’ı geçtiğine inanmadığını söyledi

Trump gazetecilere “Hiçbir şeyin ihlal edildiğini sanmıyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Previous Article

ABD dış işlerinden Belarus Seçimleri için açıklama...

Next Article

Donald Trump; Virüs'e karşı 3 aşı geliştirildi.

Related Posts
Devamı

Iraklılar ABD askerlerinin kalmasına karşı “Direniş” yemini etti

"Irak'ın Başkenti Bağdat'ta toplanan Iraklı göstericiler, Kasım Süleymani ve Ebu Mehdi El-Mühendis'in ABD ordusu tarafından canice katledilmesinden sonra, Irak Parlamentosunun aldığı Amerikan askerlerinin ülkeyi terk etmesi kararının aksine eğer bu askeri güç ülkeyi terk etmez ve kalırsa o zaman "Direniş" için gerekli olan her ne varsa ortaya koymak için yemin ettiler."