Yemen ordusu, Amerika Casus İHA’sını düşürdü

Yemen Silahlı Kuvvetleri Sözcüsü Yahya Seri, ABD’ye ait bir casusluk İHA’sını Suudi Arabistan sınırında düşürdüklerini açıkladı.

Yemen Silahlı Kuvvetleri Sözcüsü Seri bugün yaptığı açıklamada, Yemen hava kuvvetlerine ait uçaksavarların ABD’ye ait RQ20 tipi casus İHA’sını Hırz bölgesi üzerinde hedef alarak imha ettiklerini belirtti.

Bir süre önce de Yemen hava kuvvetleri bir süre önce, Yemen’in kuzeyindeki Sade vilayetinde Suudi koalisyona ait casus İHA’sını düşürmüştü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

ABD'li şirketle YPG arasında petrol anlaşması

Next Article

ABD'li bilim insanı Rus ve Çin aşılarına karşı uyardı

Related Posts
Devamı

ABD’den Kızılelma’ya rakip! İnsansız savaş uçakları yolda

Hava üstünlüğü savaşlarda büyük bir avantaj sağlıyor. F-16 gibi uzun süredir kullanılan savaş uçakları ise bu konuda birçok ülke tarafından sıkça kullanılıyor. Savaş durumunda uçak teknolojileri kadar, pilotların özellikleri de oldukça önemli. Diğer yandan ise savaş pilotları hayatlarını riske atarak bu görevleri üstleniyor. Savaş uçaklarını artık yapay zeka yönetecek! Son dönemde insansız hava araçlarının kullanımının giderek artması ile birlikte artık savaş uçaklarında da bu yönde çalışmalar hızlanmış durumda. Baykar tarafından geliştirilen Bayraktar Kızılelma prototipi geçtiğimiz dönemde ilk uçuşunu gerçekleştirmişti. İnsansız savaş uçağına cevap ABD'den geldi.