Pazartesi, Haziran 24, 2024

Son Haberler

İlgili Yazılar

Yargıç, Trump’ın vergi kayıtlarının incelenmesi için açtığı davayı düşürdü

Trump’ın avukatı, başkanın karara itiraz edeceğini ve mahkeme celbinin uygulanmasını ertelemeye çalışacağını söyledi.

ABD Bölge Yargıcı Victor Marrero’nun kararı , geçen ay ABD Yüksek Mahkemesi tarafından onaylanan davayla ilgili önceki kararını yansıtıyor . Yüksek mahkeme davayı Marrero’ya iade etti ve böylece Trump’ın avukatları Manhattan Bölge Savcısı Cyrus Vance Jr. tarafından verilen mahkeme celbine itiraz etmek için bir şans daha elde edebildiler.

Trump’ın avukatı Jay Sekulow, Reuters haber ajansına yaptığı açıklamada, başkanın karara itiraz edeceğini ve mahkeme celbinin uygulanmasını ertelemeye çalışacağını söyledi.

Başkan Donald Trump’ın kişisel avukatı Jay Sekulow, Trump’ın Washington’daki Capitol Hill’deki görevden alma davasıyla ilgili medyaya konuştu.

Trump, avukatları aracılığıyla, mahkeme celbinin kötü niyetle verildiğini, siyasi amaçlı olabileceğini ve özellikle ifade biçimi kongre celplerinde dili taklit ettiği için kendisini taciz etme anlamına gelebileceğini savundu.

Vance’in avukatları, “karmaşık bir mali soruşturmaya” yardımcı olmak için kapsamlı kayıtlara sahip olduklarını söylediler ve gazetelerinde “Trump Örgütü’ndeki kapsamlı ve uzun süreli suç davranışlarına” ilişkin kamuya açık raporlara atıfta bulundular.

Trump’ın avukatları, 2011 yılına dayanan vergi kaydı talebinin, başkanın şirketi olan Trump Örgütü’nün 1 Haziran 2015’ten 20 Eylül 2018’e kadar kayıtlar arayan bir mahkeme celbinin kapsamına itiraz etmesinden sonra misilleme olduğunu söyledi.

2016 başkanlık kampanyası sırasında Trump ile evlilik dışı ilişkiler iddiasıyla ilgili olarak onları sessiz tutmak için porno oyuncusu Stormy Daniels dahil iki kadına yapılan ödemelere ilişkin açılan soruşturmadaki iddialar Trump tarafından yalanladı.

Kasım ayında yeniden seçilmek için kampanya yürüten Trump, parasal ilişkilerine ışık tutması gereken vergi kayıtlarını almak için milletvekilleri ve savcıların çabalarıyla mücadele etti. Ayrıca, vergi beyannamelerini serbest bırakmayı reddederek bir başkan adayı olarak onlarca yıllık emsallere meydan okudu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar