Uluslararası Af Örgütünün Amerika ile ilgili endişesi

Uluslararası Af Örgütü Amerika’da seçim mitinglerinin düzenlendiği dönemde şiddet olaylarının yaşanmasından endişeli olduğunu duyurdu.

Uluslararası Af Örgütü Amerika güvenlik güçlerinin halihazırda barışçıl gösterilerin dağıtılmasını engelleyemediklerine işaretle Trump başkanlığı döneminde göstericiler ve seçmenlerin güvenliğinin garanti edilemeyeceğini duyurdu.

Örgüt bu bağlamda yayınladığı raporda mayıs 2020’den Eylül ayına kadar Amerika’da seçim mitinglerinin yüzde 75’inde şiddet yaşandığını duyurdu.

12 durumda yapılan incelemelerde polisin uzun süre veya tamamen sahnede olmadığı saptandı. 

Uluslararası Af Örgütü raporunda yaşanan şiddet olaylarının silahlı kişilerin mitinge katılmaları olduğunu gerekçe gösterdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

"ABD'nin yaptırım kararı azmimi daha da güçlendirdi"

Next Article

İran'dan ABD'li diplomatlara misilleme yaptırım kararı

Related Posts
Devamı

ABD, 150 kişilik kargo uçağına 640 Afgan’ı alarak Uganda’ya bıraktı

Taliban'ın Afganistan yönetimine el koymasının ardından ülkeden kaçmak isteyenler havalimanına koşmuş, kalkan uçaklara binebilmek için adeta ölüm ile burun buruna gelmişti. 640 Afgan vatandaşının ABD'ye ait 150 kişilik kargo uçağında seyahat ettiği fotoğraf karesi ise dünya genelinde büyük yankı uyandırdı. Rusya, kargo uçağının Afganları Uganda'ya götürdüğünü öne sürdü.