Ulusal Güvenlik İstihbarat’ının Seçim Uyarısı

Amerika Birleşik Devletleri UlusalGüvenlik İstihbarat servisi Kasım ayında yapılacak seçimler için dış müdahale uyarısında bulundu. ABD başkanlık seçimleri…

Amerika Birleşik Devletleri UlusalGüvenlik İstihbarat servisi Kasım ayında yapılacak seçimler için dış müdahale uyarısında bulundu.

ABD başkanlık seçimleri Cumhuriyetçilerin adayı olan Trump ve Demokratların adayı olan Biden’ının yarışına sahne olacak. Bir önce ki başkanlık seçimlerinde Hillary Clinton’un mailleri deşifre edilmiş Trump’ın Rusya desteği ile seçimleri kazandığı uzun süre gündem olmuştu.

Federal savcılığın yürüttüğü yargılama ABD iç gündemin de bille hala tartışma konusu zira Donald Trump seçim şaibesi halla zihinlerde yerini koruyor. Kasım ayı seçimleri için Ulusal Güvenlik İstihbarat Merkezinin bu uyarısı insanları düşündürdü.

İstihbarat’ın açıklmasına göre;

Çin ve İran John Biden’ı desteklerken Rusya Donald Trump’ın kazanmasını istiyor. Trump’ın Çin ile ilişkileri kötü yönde etkilemesi İrana yoğun yaptırım kararı alması İran ve Çin istihabaratlarını Biden’ın seçim kampanyasına yoğunlaşmasına sebep olmuş görünüyor. Zira Biden Çin ile ilişkilerin normalleşmesine yeşil ışık yakıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

Pekin'in Hong Kong'daki üst düzey ofisi, ABD yaptırımlarını 'rezalet' diyerek eleştirdi

Next Article

Yeni skandal: Darbe için gelen Amerika paralı askerlerinin cezası belli oldu

Related Posts