Cumartesi, Temmuz 20, 2024

Son Haberler

İlgili Yazılar

Trump’tan Zırvalamaya Devam: ” Bir Hafta İçerisinde Tahran ile Anlaşacağız. “

Trump komik açıklamalarının devamında İran’ın yüzde 27 kadar gayrı safi yurtiçi milli hasıla konusunda açık yaşadığını iddia ederek şöyle dedi:”  Tahran büyük bir ihtimalle Washington ile anlaşmaya varacaktır. “

Trump ve hükümetinin üst düzey makamları sürekli  İran ile müzakerelerin başlayacağından dem vuruyorlar. Ancak Washington 2018’den beri yasa dışı bir şekilde yıllarca sağlanması için müzakere yapılan BERCAM nükleer anlaşmasından çıktı ve nükleer yaptırımların geri getirilmesini istedi. 

Trump’ın bu girişimi ise  iç ve dış arenada ciddi eleştirilere ve kınamalara yol açtı. 

Amerika başkanı  bu sürecin devamında Tahran’a meydan okuyarak   İran’ın  Amerika’nın terör eylemi sayılan Kudüs Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Kasım Süleymani’ye yönelik suikast girişimine misillemede bulunması durumunda Washington’un  yanıtının bin kat daha beter olacağını iddia etmişti. 

Korgeneral Kasım Süleymani ve beraberindeki bazı arkadaşları 3 Ocak 2020 tarihinde  saldırgan terörist Amerikan güçlerinin hava saldırısında Bağdat havalimanı yakınında şehit düşmüşlerdi. 

 Korgeneral Kasım Süleymani Irak hükümetinin davetiyle Irak’a gitmişti.  Kasım Süleymani IŞİD gibi  tekfirci ve terörist gruplar ile mücadeledeki belirgin isimlerdendi. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar