Çarşamba, Mayıs 22, 2024

Son Haberler

İlgili Yazılar

Trump’ın COVID tedavisinin ortasında araba ile fotoğraf çekimi

ABD başkanı, dışarıda toplanan destekçilerini karşılamak için Walter Reed hastanesinden ayrıldığı için eleştirilere maruz kaldı.

COVID-19 ile hastaneye kaldırılan ABD Başkanı Donald Trump, eleştirmenlerin tehlikeli bir siyasi numara olarak alay ettiği bir hareketle sokaktaki bir grup destekçiye el salladı.

Videoda, siyah bir maske takan Trump, ön koltuklarda iki adamla (yine maskeli) siyah bir dört tekerlekten çekişin arka koltuğundan el salladığını gösteriyordu.

Beyaz Saray sözcüsü Judd Deere yaptığı açıklamada, “Başkan Trump, dışarıdaki destekçilerine el sallamak için kısa, son dakika bir araba yolculuğu yaptı ve şimdi Walter Reed içindeki Başkanlık Süiti’ne geri döndü,” dedi. “Uygun tedbirlerin” alındığını sözlerine ekledi.

Ancak uzmanlar, gezinin kendi hükümetinin halk sağlığı kurallarını çiğnediğini, hastaların tedavideyken ve hala virüs yayarken izole etmelerini gerektirdiğini ve Gizli Servis korumasını tehlikeye attığını belirtti.

ABD başkanı, yaklaşık 210.000 Amerikalı’nın ölümüne neden olan ve dünyanın herhangi bir yerindeki en yüksek ölüm oranı olan koronavirüs krizini tehlikeye attığı için eleştirildi.

Halk sağlığı kurallarına aykırı davrandığı için defalarca azarlanan Trump, virüse karşı savaşırken “gerçekten okula giderek” “COVID hakkında çok şey öğrendiğini” söyledi.

Bu gerçek okul. Bu ‘hadi kitapları okuyalım okulu’ değil ve anlıyorum. Bu çok ilginç bir şey”diye ekledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar