Trumpçılarla evli kadınlar “Zavallıların Eşleri” isimli Facebook grubunda toplandı

Grup, adını Hillary Clinton’ın sansasyonel ifadelerinden alıyor Carole Catherine, kocası Tim’in Donald Trump’ı desteklediğini 2016 seçimi sonuçlarına kadar bilmiyordu. Hillary…
Trumpçılarla evli kadınlar "Zavallıların Eşleri" isimli Facebook grubunda toplandı

Grup, adını Hillary Clinton’ın sansasyonel ifadelerinden alıyor

Carole Catherine, kocası Tim’in Donald Trump’ı desteklediğini 2016 seçimi sonuçlarına kadar bilmiyordu. Hillary Clinton’ın kaybettiğini telefonda kocasına ağlayarak söylediğinde aldığı yanıt şu oldu:

Tabii ki kaybetti. O rezalet bir insan.

11 yıllık evlilikleri boyunca Tim’in siyasi görüşlerini hiç fark etmediği gerçeğiyle bir anda yüzleşen kadın, o anda şoke olduğunu kendisi gibi insanlarla ilgili haber yapan CNN International’a anlattı: 

Onun kürtaj karşıtı olduğunu bilmiyordum, göç konusunda bu kadar duygusal düşündüğünü bilmiyordum. Bu konularda hiç teferruata inmemiştik.

Geçen sene gizli bir Facebook grubu kuran Carole Catherine, 2016’daki seçimlerde Hillary Clinton’ın, rakibini destekleyenler için kullandığı ve tartışmalara yol açan “zavallılar” ifadesine atıfla, bu topluluğa “Zavallıların Eşleri” adını verdi. 

Grubun amacı, Demokrat parti destekçisi kadınların Cumhuriyetçi Parti’ye gönül veren kocalarıyla sert bir şekilde tartışmadan nasıl siyaset konuşabileceklerinin yollarını bulmak. Çoğu paylaşım da yaşanılan sıkıntıları paylaşmak için oluyor.

Grupta şöyle paylaşımlar da yer alıyor:

45 yıldır evliyiz ve ona hayranım ama tek istisna bu. Aramızda daha önce hiç tecrübe etmediğimiz dev bir duvar var. Cumhuriyetçi arkadaşlarım var ve onları gerçekten seviyorum. Anca aynı değerleri paylaştığınızı düşündüğünüz bir adamla evli olmak zor.

Evliliğimi kurtarmak artık beni ilgilendirmiyor. Başkalarıyla empati kuramayan bir insanla sonuna kadar gitmek, hayranlıkla baktığım bir şey değil. Birlikte yürüyüşlere katılıp direnebileceğim, saçma bir şekilde idealist düşüncelerimi paylaşabileceğim bir partner istiyorum.

Grup üyelerinden Gretchen Wisehart’sa kocasıyla Fox News ve MSNBC izlememe konusunda anlaştıklarını ifade etti. 

2016’da ABD’de yapılan bir araştırmaya göre, evliliklerin üçte birinden azında farklı siyasi görüşlere sahip insanlar bir araya geliyor. Bu çiftlerde kadınların Demokrat erkeklerinse Cumhuriyetçi olma ihtimali, diğer ihtimalden iki kat fazla. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
Daily Mail: Biden'ın oğlunun çok gizli bilgiler barındıran bilgisayarının şifresi, FBI'ı bile şaşırttı

Daily Mail: Biden'ın oğlunun çok gizli bilgiler barındıran bilgisayarının şifresi, FBI'ı bile şaşırttı

Next Article
ABD'de 3 Kasım'da sadece başkan değil, kongrenin yeni düzeni de belirlenecek

ABD'de 3 Kasım'da sadece başkan değil kongrenin yeni düzeni de belirlenecek

Related Posts
Devamı

Salgın, ABD’li ve Çinli teknoloji şirketlerine yaradı

Dünyanın en değerli 100 şirketinin 57'sini ABD'li, 16'sını Avrupalı, 15'ini Çinli ve geri kalanını dünyanın farklı ülkelerinden firmalar oluşturdu. Salgına rağmen Amerikan şirketlerinin piyasa değeri yüzde 17 artışla 18 trilyon dolara çıkarken, en değerli 16 Avrupalı şirketin piyasa değeri yüzde 2 düşüş gösterdi. Çinli şirketlerin piyasa değeri ise aynı dönemde ortalama yüzde 21 yükseliş kaydetti.