Pazar, Nisan 21, 2024

Son Haberler

İlgili Yazılar

Trump ve Biden ilk ABD seçim tartışmasında ‘çirkin bir şekilde’ karşı karşıya geldi

Başkan Donald Trump ve onun Demokrat rakibi Joe Biden, ABD seçimlerinin ilk başkanlık tartışmasında hararetli ve bazen çirkin söz alışverişlerinde bulundu.

Başkan Trump, Biden’ı solcu olmakla ve sosyalizmi desteklemekle suçladı. Biden, Trump’ı açıkça bir ırkçı olarak nitelendirdi ve ona “susmasını” söyledi çünkü Trump kesintilerle Biden’ı defalarca kışkırtmaya çalıştı.

Tartışmada, seçimlerde Amerikalıların karşı karşıya olduğu politika tercihlerini aydınlatmak için çok az şey konuşuldu ve muhtemelen görevdeki Trump’ın arkadan savaştığı bir yarışın dinamiğini değiştirmedi.

Ohio Eyalet Üniversitesi’nde siyaset bilimi profesörü olan Paul Beck: “Berbattı. Bu bir tartışma değildi. Gördüğümüz şey, çoğu zaman kontrolden çıkanın Trump olduğuydu ”dedi.

Trump, rekabetçi ülkelerde düzenlediği havaalanı mitinglerinde yaptığı güçlü konuşmalardan birçok satırını yeniden şekillendirdi. Beck, “Trump’tan duyduklarımız, Biden’a yönelik aynı saldırı hatlarıydı ve bu gece defalarca tekrarlandı” dedi.

Beck, verdiği sinyalin Trump’ın “geride olduğunu düşünüyor ve Biden’a saldırıp zarar vereceğini düşündüğü şeyleri açıkça ikiye katlıyor” diye ekledi.

Eski başkan yardımcısı Biden, başkandan uzaklaşarak, ona “palyaço” dedi ve doğrudan izleyicilere hitap ederek, başkanın “yalancı” ve “ırkçı” olduğunu söyleyerek Trump’a karşı açık bir küçümsemedi.

Beck, “Bu gece olanların kampanyanın anlatısını değiştirmek yerine, başkan için kaybetme önerisi olan Trump için referanduma dönüştüğünü” söyledi.

Birkaç noktada, Trump, moderatör Chris Wallace’ın politika meselelerine odaklanma girişimlerini, Biden’e yönelik kişisel saldırılara dönüştürdü. Oğlu Hunter Biden’in Çin ile iş anlaşmalarını gündeme getirdi ve Moskova Belediye Başkanı’nın eşinden fon aldığını iddia etti.

Biden, Trump’ın oğluyla ilgili suçlamalarını “gerçek dışı” olarak reddetti ancak baraj onu oğlunun hayattaki sorunlarını kabul etmeye zorladı. Oğlum, evde tanıdığınız birçok insan gibi uyuşturucu sorunu yaşadı. Üstesinden geldi. Kendini düzeltti. Üzerinde çalıştı ve onunla gurur duyuyorum.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar