Trump bir kez daha BM ve ABD’yi karıştırdı

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatibzade, ABD Başkanı Trump’ın bir kez daha BM ve ABD’yi karıştırdığını söyledi.

Hatibzade, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Trump’ın BM Genel Kurulundaki konuşmasının daha çok bir seçim konuşması mahiyetinde olduğunu söyledi.

Hatibzade, ‘’Trump’ın BM Genel Kurulundaki konuşması ABD’nin hezimete uğramış politikalarını övmek ve diğerlerini kendi yarattığı krizlerden dolayı itham etmekten ibaret olduğunu, bunlar Korona krizinin faciayla sonuçlanan yönetiminden uluslararası gerginliklere kadar uzanan olaylar zinciridir.‘’ ifadesini kullandı.

ABD Başkanı Donald Trump, BM Genel Kurulu’na yaptığı konuşmada, Çin’i “Çin virüsü” olarak adlandırdığı Corona virüsünün patlak vermesinden sorumlu tutarak sert bir şekilde Çin’e saldırdı. Trump, Corona’yı 2. Dünya Savaşı’ndan bu yana dünyanın en büyük sorunu olarak nitelendirdi ve Birleşmiş Milletleri salgına neden olan ülkeyi “sorumlu” tutmaya çağırdı.

Genel Kurul kürsüsünden Çin’e sözlü olarak saldırmak için her fırsatı değerlendiren Trump, Çin’i ayrıca yaygın çevre kirliliğiyle de  suçladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

Irak'da iki ABD askeri konvoyuna saldırı

Next Article

ABD şimdi de Türkiye'yi Çin'le tehdit etti

Related Posts