Trump; BAE bizden F-35 almak istiyor, çok para ödemeye hazırlar

ABD başkanı Donald Trump bugün yaptığı açıklamada “BAE ile İsrail arasında yapılan anlaşmadan memnuniyet duyuyorum. Cesur ve barış…

ABD başkanı Donald Trump bugün yaptığı açıklamada “BAE ile İsrail arasında yapılan anlaşmadan memnuniyet duyuyorum. Cesur ve barış dolu günlerin ilk adımı olarak görüyorum”dedi.

Konuşmasına bir dönem Türkiye’nin gündeminde olan ve verilmeyen F-35 savaş uçaklarına yer veren Trump “BAE bizden F-35 almak istiyor, çok para ödemeye hazırlar” demesi dikkat çekti.

BAE, İsrail ile başlattığı normalleşme süreci nedeni ile bölgede yaşayan diğer halklardan ülkelerde yoğun tepkiler almıştı. Bu tepkiler sonrası güvenlik endişesi duyan emirlik silahlanma çabasına girmesi dikkatleri üzerine çekti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

İran 'ABD askerlerini öldürmesi için Taliban'a para teklif ettiği' iddiasını yalanladı

Next Article

ABD ve Irak başkanları arasında ki görüşme sona erdi

Related Posts
Devamı

Ukrayna, NATO’ya kabul edilebilir! Haberi alan Putin deliye döndü: Bizi çocuk gibi kandırdılar

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy'nin dün resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımla NATO'ya kabul edileceklerinin doğrulandığını duyurması üzerine Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, duruma tepki gösterdi. Yaşanan gelişmeden endişe duyduğunu ifade eden Putin, "Aferin size! Haklısınız, bizi çocuk gibi kandırdılar. Her şeyi kağıda dökmek lazım" ifadelerine yer verdi.