Trump, Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki Karabağ müzakerelerine katılacak

Sputnik, cumhurbaşkanlığı muhabirlerinin aktardığına göre, ABD Başkanı Donald Trump, Ermenistan ile Azerbaycan arasındaki tartışmalı Karabağ bölgesi müzakerelerine katılacağını…

Sputnik, cumhurbaşkanlığı muhabirlerinin aktardığına göre, ABD Başkanı Donald Trump, Ermenistan ile Azerbaycan arasındaki tartışmalı Karabağ bölgesi müzakerelerine katılacağını duyurdu.

Gazeteciler, “Trump, Ermenistan ile Azerbaycan arasındaki arabuluculuğa katılacağını duyurdu ancak iki ülkenin liderleriyle konuşup konuşmadığını söylemedi” dedi.

ABD Başkanı ayrıca Dağlık Karabağ müzakerelerinde “çok iyi ilerleme” olduğunu belirterek, Ermenistan ile ilişkilerin çok iyi olduğunu ve çok iyi insanların olduğunu kaydetti.

Ermenistan ve Azerbaycan dışişleri bakanlarının Washington’da olması ve ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ile görüşmeleri dikkat çekiciydi.

Azerbaycan ve Ermenistan 18 Ekim’de insani ateşkes konusunda anlaşmaya vardıklarını açıkladılar ancak iki tarafta birbirini bunu ihlal etmekle suçladı.

Bu ateşkes, Dağlık Karabağ bölgesinde askeri tırmanışın patlak vermesinden bu yana, iki tarafın aynı ayın 10’unda Moskova’da aynı seviyede üçlü bir toplantıda benzer bir anlaşmaya varmasının ardından ilan edilen türünün ikincisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

ABD'den Belarus'taki vatandaşlarına çağrı: Gıda stoklayın!

Next Article

Amerikalı askerler Biden’e destek verdiler

Related Posts