Cumartesi, Nisan 20, 2024

Son Haberler

İlgili Yazılar

Temyiz mahkemesi, Houston’da arabaya servis oylarını yasaklamayı reddetti


Federal temyiz mahkemesi yargıçlarından oluşan bir heyet, Cumhuriyetçilerin Houston’daki Seçim Günü oylamasını engellemek için on birinci saatlik bir çabayı reddetti.

New Orleans’taki 5. ABD Çevre Temyiz Mahkemesi, pazartesi günü geç saatlerde yayınlanan tek cümlelik bir kararla talebi reddetti. Mahkemeden, Houston bölgesindeki arabaya servis sitelerinde zaten kullanılmış olan oyları geçersiz kılması istenmemişti.

Talep, 1.4 milyon erken oylamanın rekor seviyeye ulaşmış olduğu Harris County’de genişletilmiş oy kullanma erişimine karşı çıkan muhafazakar Teksaslı aktivistlerin açtığı bir davadan kaynaklanıyordu. İlçe, ABD Başkanı Donald Trump ve Cumhuriyetçilerin Salı günü Amerika’nın en büyük kırmızı eyaletinde en yakın seçim için hazırlandığı Teksas’ta ülkenin en kalabalık üçüncü ve önemli bir savaş alanı olacak.

Harris County Demokratik Parti sözcüsü Angelica Luna-Kaufman, temyiz mahkemesi kararının, cumhuriyetçilerin Houston’daki yaklaşık 127.000 oyu geçersiz kılma girişimini reddeden federal bir yargıç tarafından verilen kararın ardından beklendiğini söyledi.

Luna Kaufman, “Bunun olmasına şaşırmadık. Yasanın seçmenlerin tarafında olduğuna inanıyoruz. Umarım artık her şey bitmiştir. dedi. 

Arabalı oylama merkezlerine karşı olanları temsil eden eski bir Harris County GOP Başkanı olan avukat Jared Woodfill, eyalet Katibi Chris Hollins’in Seçim Günü için ilçenin 10 arabaya servis yerinden biri dışında hepsini kapattığını belirtti.

Woodfill, “Seçim Günü yasadışı oylamayı durdurduk çünkü Bay Hollins biri hariç tüm yerlerde arabaya servis oylamayı kapattı,” dedi. “Bazen istediğiniz yasal kararı alamazsınız ama sonucu alırsınız. ” diye ekledi.

Woodfill, üç yargıcın kararına tam mahkemeye itiraz etmeyi beklediğini söyledi.

Trump, 2016’da Teksas’ı dokuz puan farkla kazandı ancak anketler, Amerika’nın en büyük kırmızı eyaletinde Demokrat Joe Biden’ın hala ulaşılabilecek mesafede olduğunu gösterdi. Demokratların ayrıca Texas House’da 20 yıl sonra ilk kez çoğunluğu geri kazanmak için yalnızca dokuz sandalye çevirmeleri gerekiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar