Suriye’de Rus helikopteri ABD kontrol noktasını taciz etti

Suriye’nin kuzeyinde Rusya’ya ait helikopterin ABD kontrol noktasını taciz ettiği görüntüler ortaya çıktı.

Suriye’nin kuzeyinde Rusya’ya ait bir askeri helikopterin ABD askerlerinin de bulunduğu bir kontrol noktasını taciz ettiği görüntüler ortaya çıktı.

Rus askeri polis personeli tarafından Suriye‘nin kuzeyindeki Haseke ili kırsalındaki bir noktada kaydedilen görüntülerde, Rusya’ya ait Mi-8AMTSh tipi askeri helikopterin ABD askerlerinin de konuşlu bulunduğu belirtilen bir askeri nokta üzerinde bir süre beklediği görülüyor.

Helikopterin ABD güçlerine yönelik bu şekilde bir tacizde bulunmasının nedeninin, ABD güçlerinin Rus askeri polislerinin geçişine izin vermemesi olduğu belirtildi.

Bölgeden haber aktarımı yapan kaynaklar, helikopterin ABD kontrol noktası üzerinde uçuş yapmasına rağmen ABD askerlerinin Rus konvoyunun bölgeden geçişine izin vermediğini, konvoyun geri döndüğünü aktarıyor.

ABD ile Rusya arasında son dönemde Suriye’nin kuzeyinde tehlikeli yakınlaşmalara denen olan gerilimli anlar yaşanıyor. 

Son olarak ABD’ye ait savaş helikopterleri Suriye’nin kuzeyindeki Kamışlı yerleşimi yakınlarında Rusya’nın desteklediği Suriye hükümeti güçlerine ait bir kontrol noktasını hedef almıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

Kaşıkçı cinayetinden sonra ABD'ye ayak basamadı! Prens Selman gizli ziyaretini 'korkudan' iptal etti

Next Article

ABD'de ırkçılık karşıtı gösterilerde iki kişi vurularak öldürüldü

Related Posts
Devamı

Pelosi’nin Tayvan ziyareti dünya piyasasını darmaduman etti! Dolar 18,05’e ulaşarak rekor kırdı

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi'nin Çin'in karşı çıkmasına rağmen Tayvan'a gerçekleştirdiği ziyaret, dünya piyasasında büyük dalgalanmalara neden oldu. New York borsasında karışık bir seyir hakim olurken Avrupa borsalarında da düşüş yaşandı. Son olarak Dolar/TL kuru ise 18,05 seviyelerini görerek yılın zirvesine ulaştı.