Sudanda Amerika Büyükelçiliğine saldırı!

Amerika’nın baskısı sonucu Sudan İsrail ile “normalleşme” sürecini kabul etti. Sudan Sudanlı idarecilerin bir kısmı Anayasasına aykırı olduğunu…

Amerika’nın baskısı sonucu Sudan İsrail ile “normalleşme” sürecini kabul etti. Sudan Sudanlı idarecilerin bir kısmı Anayasasına aykırı olduğunu beyan etmiş olsa da, ülke yönetimini tavrını değiştirmedi. Bunun üzerine Sudanlılar bugün Amerikan Büyükelçiliğine saldırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Previous Article

Afrika Birliği: Zimbabve'ye yaptırımları kaldırın

Next Article

Çin'den ABD'li şirketlere yaptırım kararı

Related Posts
Devamı

Rüşvet Yoluyla Normalleşme

2020 yılı, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump’ın yoğun çabaları vesilesiyle İsrail ile Arap ülkeleri arasında başlayan normalleşme süreçlerine tanıklık etti. Normalleşme dalgasına son katılan ülke ise Fas oldu. Rabat yönetiminin Tel Aviv ile olan münasebetlerini normalleştirme yönünde karar alması ise üçte ikisi Fas işgali altında olan Batı Sahra’nın konumunu akıllara getirmektedir. Bu gelişmede akıllara gelen soru “İsrail-Fas normalleşmesinin rüşveti Batı Sahra mı?” oldu.
Devamı

ABD’deki iki ‘’Derin Devlet’’in Tezahürleri: Trump ve Biden / Murat Bilge

"Dünya’da ‘’tarafları’’ görmek bakımından iyi bir analiz oldu diye düşünüyorum. Şu ana kadar edindiğim bilgilerin büyük bir kısmını yansıttım. Bu konularda akademisyenler de dahil olmak üzere çoğu kişinin kafası karışık. Bu konuda iddialar öne sürenler de bunları temellendiremediği için anlaşılabilir bir biçimde komplo teorisi üretmekle suçlanıyorlar."