Son dakika ABD seçim sonuçları 2020… Canlı ABD Başkanlık seçimleri son durum ne, kim önde?

0
32

ABD’de sandıklardan sonuçlar gelmeye devam ediyor. Donald Trump ve Joe Biden’ın ABD’nin yeni başkanı olmak için yarıştığı seçimlerde salıncak eyaletlerde Trump’un önde olması dikkat çekiyor.

ABD SEÇİM SONUÇLARI CANLI İZLE

2020 ABD SEÇİMLERİ KİM ÖNDE? İŞTE SON DURUM

Henüz resmi olmayan sonuçlara göre, Cumhuriyetçi aday Donald Trump 213, Demokrat aday Joe Biden 238 delegeye ulaştı.

3 delegeli Montana eyaletinde kazanan oyların yüzde 49.5’ini alan Donald Trump oldu. 4 delegeli Hawaii’de ise kazanan Joe Biden oldu.

JOE BİDEN’DAN SON DAKİKA AÇIKLAMASI

ABD Başkan Adayı Joe Biden, geldikleri noktadan çok memnun olduklarını belirterek bazı eyaletlerde beklenmedik zafer aldıklarının altını çizdi.

“Seçimlerin sonuçlarını yarın sabaha kadar öğrenemeyebiliriz, ama bu karar ABD halkının kararıdır, hepinize çok teşekkür etmek istiyorum, hepiniz çok iyi iş çıkardınız. Bu demokratik sürece katılan herkese çok teşekkürler, çok sağolun. Gerçekten sabrınızı takdir ediyorum.”

TRUMP’TAN ABD SEÇİMLERİ AÇIKLAMASI

ABD Başkanı Donald Trump ise büyük bir zafer kazandıklarını belirterek “Bu gece bir açıklama yapacağım” dedi. Twitter hesabından konuşan Trump “İlerdeyiz ama seçimi çalmaya çalışıyorlar. Bunu yapmalarına izin vermeyeceğiz. Sandıklar kapandıktan sonra oy kullanılamaz!” dedi.

İkinci açıklamasında kameraların karşısına geçen Donald Trump, “Bu gece aldığımız sonuçlar muazzam” dedi.

VALİ’DEN TRUMP’A YANIT

‘Pennsylvania’yı büyük bir farkla kazanıyoruz’ diyen Trump’a Pennsylvania Valisi’nden yanıt geldi. Vali “Henüz sayılmayı bekleyen 1 milyondan fazla oy var” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz