Skandal ses kaydı CNN’in kirli yüzünü gözler önüne serdi: Kimse desteğimiz olmadan ABD seçimlerini kazanamaz

CNN başkanı Jeff Zucker’in, 2016 seçimleri öncesi Donald Trump’ın avukatı Micheal Cohen’i arayarak, ‘İşte mesele şu ki… CNN olmadan Amerika Birleşik Devletleri başkanı seçilemezsiniz.’ dediği ses kaydı, medyaya sızdı.

CNN’in manipülasyon ve hedef göstermelerle halk iradesini nasıl yanılttığı gözler önüne serildi.

2016 yarışında son, ön tartışmadan saatler önce Cumhuriyetçilerin adayı Donald Trump’ın avukatı Micheal Cohen’i arayan CNN Başkanı Jeff Zucker’in ses kaydı medyaya sızdı.

Fox News’den Tucker Carlson’ın aldığı ses kaydında Zucker, Trump’ın desteği olmadan yarışı kazanamayacağını savunarak başkanlık tartışması için ipuçları veriyor. Zucker, Trump kampanyasının tüm iyi yönlerine rağmen, CNN’nin desteği olmadan zaferin imkansız olacağını söylüyor.

Zucker’in, “İşte mesele şu ki… CNN olmadan Amerika Birleşik Devletleri başkanı seçilemezsiniz.” ifadeleri üzerine Cohen, düşüncelerini Trump’a kendisinin iletmesini öneriyor.

Zucker bunu üzerine, bunu Trump’a telefon ya da mail youlyla iletmemesinin sebebinin, Trump’ın bunu bir miting alanında söylemesinden korkması olarak ifade ediyor.

Zucker teklif üzerine, ‘Biliyorsunuz, patronu (Trump) ne kadar sevsem de, onun da bir huyu var… Eğer onu ararsam veya e-posta gönderirsem, o zaman bir sonraki mitinginde dışarı çıkıp az önce konuştuğumuzu söyleyebilir. Bu yüzden bunu yapamam.’ diyor.

CNN patronu, tartışma öncesi Trump’a ‘iyi şanslar’ dilerken, Cohen’e Trump’la haftalık bir program yapma teklifini iletmesini istiyor.

Trump’a övgüler yağdıran Zucker, tartışmayı asla kaybetmediğini ve o gece CNN’deki etkinliğin de harika olacağını söylüyor. Hatta Trump’ın kendisine yöneltilen bazı iddiaları nasıl savuşturacağı konusunda tüyolar veriyor.

CNN Başkanı Zucker’in ses kaydı kesin teyit edilmese de, medya ve sosyal medyada dalga dalga yayıldı. ABD Başkanı Trump’a şu an düşmanlık besleyen Zucker’in amacı sorgulandı.

Bazı sosyal medya kullanıcıları, ses kaydının yakında Zucker’i ‘yüksekteki tüneğinden’ çıkarabileceğini söyledi.

Film Yapımcısı Robby Starbuck, ses kaydıyla ilgili ‘Trump’ı sevmek, CNN dünyasında cinayetle aynı.’ ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

Trump, Nobel Barış Ödülü’ne aday gösterildi

Next Article

ABD ve Rusya arasında tehlikeli yakınlaşma! Havada korkutan düello

Related Posts
Devamı

ABD Temsilciler Meclisinde Biden’a yönelik azil soruşturmasının ilk oturumu yapıldı

ABD Temsilciler Meclisinde Başkan Joe Biden'a yönelik azil soruşturmasına ilişkin düzenlenen ilk oturumda, Cumhuriyetçiler başta oğul Hunter Biden olmak üzere Biden ailesinin Ukrayna, Çin ve Romanya merkezli iş ilişkileri ile "yolsuzluğa" karıştığı iddialarını gündeme getirirken, Demokratlar bu iddiaların temelsiz olduğunu savundu.
Devamı

ABD ve Japonya, otomotiv de başlayan ve diğer sektörlere de sıçrayan çip krizine karşı anlaşma yaptı

Türkiye'ye de sıçrayan çip krizi her geçen gün giderek büyüyor. Otomotiv devlerinin üretimi bırakmasına neden olan kriz, son olarak Apple'a da darbe vurdu. Küresel çapta milyarlarca dolar zarara yol açması beklenen kriz, ABD ve Japonya'yı harekete geçirdi. İki büyük ülke krize karşı iş birliği anlaşması yaptı. Anlaşmanın detayları önümüzdeki günlerde şekillenecek.