Siyonist Netanyahu’dan Trump’a Bahreyn teşekkürü

Siyonist İsrail Başbakanı Netanyahu, Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) ardından Bahreyn ile ilişkilerin normalleştirilmesi anlaşmasına varılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ABD Başkanı Trump’a teşekkür etti.

Siyonist Rejim İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu yayınladığı görüntülü mesajda, İsrail ile Bahreyn arasında varılan anlaşmadan memnuniyet duyduğunu belirtti.

İşgalci İsrail’in 1994’te Ürdün ile vardığı barış anlaşmasına atıfta bulunan Netanyahu, “Bir Arap devleti ile yaptığımız barış anlaşmasının ikincisinden (Ürdün) üçüncüsüne geçmemiz (BAE) 26 yıl sürdü ve üçüncüsünden dördüncüsüne (Bahreyn) ulaşmamız 26 yıl değil 29 günümüzü aldı. Ne büyük değişim” ifadelerini kullandı.

Arap ülkeleriyle barış anlaşmasına varmak için uzun yıllardır çaba gösterdiklerini kaydeden Netanyahu, “Bu yeni bir barış çağı. Uzun yıllardır barışa yatırım yaptık. Şimdi de barış bize yatırım yapacak ve İsrail ekonomisine büyük yatırımlar getirecek” dedi.

Siyonist Netanyahu, varılan anlaşmadan dolayı ABD Başkanı Donald Trump, Bahreyn Kralı Hamad bin İsa El Halife, BAE Veliaht Prensi Muhammed bin Zayid El Nahyan’a teşekkür etti.

ABD Başkanı Trump, BAE’nin ardından bir diğer Körfez ülkesi Bahreyn’in de İsrail ile ilişkileri normalleştirme konusunda anlaşmaya vardığını duyurmuştu.

Bahreyn, Mısır, Ürdün ve BAE’nin ardından İsrail ile normalleşme anlaşmasına varan dördüncü Arap ülkesi oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
Mike Pompeo

Pompeo: ABD, Türkiye'nin Doğu Akdeniz'de yürüttüğü faaliyetlerden derin endişe duyuyor

Next Article

Çin: ABD, dünya barışına en büyük tehdit

Related Posts