Pazar, Mayıs 26, 2024

Son Haberler

İlgili Yazılar

Ruhani” ABD yaptırımları direnişi kıramayacak

İran cumhurbaşkanı Ruhani , ABD’nin İran’a karşı aldığı yaptırım kararlarını değerlendirdi. Ruhani ABD’nin yaptırımlarla Tahran yönetimini baskı altına almaya çalıştığını direniş ve devrimin direncini kırmaya çalıştığını söyledi.

ABD başkanı Donald Trump perşembe günü bankacılık ve finans sektörü ile ilgili yaptırım kararlarını onaylayan yasayı onayladı. Yasaya göre İran ile ticaret amaçlı para transferi yapan 18 finans kuruluşuna yaptırım kararları getirildi. Bu yaptırım listesinin uzayacağını ekleyen senatör Bill Colter yakın dönemde başka finans ve bankalarında bu listeye ekleneceğini belirti.

İran Cumhurbaşkanı Ruhani “ABD ve avanesi direnişin gücü altında ezilecekler. Yapabilecekleri sınırlıdır sonunda kazanan elbet direniş olacak.”

“ABD, Orta Doğu’da ki yenilgisinin intikamını almaya çalışıyor. Bu yenilgilerini İran’a değil dış politikada ki hatalarına bağlamalılar.” diye ekledi.

ABD’nin ilaç sektöründe ki ambargosu ile ilgili Hasan Ruhani ‘ uluslar arası terörizm ve insanlık suçu’ vurgusu yaparken direnişin bunu kıracağını belirti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar