Portland eyaletinde Fedaral Güvenlik Unsurlarının protestoculara gaz bombalı müdahale!

Portlanda’daki protestocular, şehirlerinde ki Fedaral Güvenlik unsurlarının varlığını reddettiklerini bildirdiler ve hareketlerini; ‘siyah hayat önemlidir’ diye ifade ettiler…

Portlanda’daki protestocular, şehirlerinde ki Fedaral Güvenlik unsurlarının varlığını reddettiklerini bildirdiler ve hareketlerini; ‘siyah hayat önemlidir’ diye ifade ettiler

Polis ve federal kuvvetler, protestucaları dağıtmak için, emniyeti ele aldı.

Yaklaşık 2 ay önce, Minnepolis’te beyaz bir polis memurunun, elinde bir Afrika kökenli Amerikan vatandaşı olan, George Floyd’un öldürülmesiyle, büyük bir ayaklanma başlamıştı.

Cuma günü, ritmik müzik, havai fişekler eşiliğinde sessiz bir protesto vardı. Ancak bu gösteriler sona erdi. Protestocular ve polis arasında yaşanan çatışmalarda, Polis; göz yaşartıcı bombalar kullanarak, protestotucalara müdahale etti. Yaklaşık 11:00’da başlayan müdahale, gece 02:30’a kadar devam etti. Daha sonra, göstericiler, mahkeme merkezinin önünden dağıldı.

Almayadeen, amerikagozlemi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

ABD - Çin gerilimi: Singapur vatandaşı Çin için casusluk yaptığını itiraf etti

Next Article

Apple, Amazon, Facebook ve Google'ın CEO'ları ABD Kongresi'nde ifade verecek

Related Posts
Devamı

Ukrayna, NATO’ya kabul edilebilir! Haberi alan Putin deliye döndü: Bizi çocuk gibi kandırdılar

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy'nin dün resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımla NATO'ya kabul edileceklerinin doğrulandığını duyurması üzerine Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, duruma tepki gösterdi. Yaşanan gelişmeden endişe duyduğunu ifade eden Putin, "Aferin size! Haklısınız, bizi çocuk gibi kandırdılar. Her şeyi kağıda dökmek lazım" ifadelerine yer verdi.