Ana Sayfa Güncel Haberler Amerika Pelosi: Trump’ın teklifi “bir adım ileri, iki adım geri”

Pelosi: Trump’ın teklifi “bir adım ileri, iki adım geri”

0
Pelosi: Trump’ın teklifi “bir adım ileri, iki adım geri”

Temsilciler Meclisi Sözcüsü Nancy Pelosi Trump’ın son paket teklifi için “bir adım ileri, iki adım geri” dedi

Başkan Donald Trump, kritik eyaletlerdeki Cumhuriyetçi senatörleri Demokratların destekleyeceği bir paketi kabul etme konusunda ikna etmekte başarısız olunca, mali teşvik paketi görüşmelerini durdurmuştu. Görüşmeler tekrar başlarken engeller de giderek artıyor.

Temsilciler Sözcüsü Nancy Pelosi ve Hazine Bakanı Steven Mnuchin haftasonu görüşmelerine, Cumhuriyetçilerin kabul etmeyeceklerini söyledikleri, neredeyse 2 trilyon dolarlık bir paket ile başlamaya hazırlanıyor.

Pelosi, Cumartesi günü görüşmeler başlamadan önce yaptığı bir açıklamada Trump yönetiminin son teklifini “bir adım ileri, iki adım geri” olarak niteledi.

Meslektaşlarına yazdığı bir mektupta, “Birçok konuda hala anlaşmazlıklarımız var” diyen Pelosi, “Başkanın teklifi, kendi takdir yetkisi dahilinde hibe edeceği ya da tutacağı bir paketi istediğine işaret ediyor” diye ekledi.

Pelosi ayrıca federal devlet ve yerel hükümetler için paketin üzücü bir şekilde “yetersiz” olduğunu belirtti.

Washington Post’un haberine göre, Cumhuriyetçi senatörler, Trump’ın duyurduğu paketin büyüklüğü ve bazı maddeleri hakkında, Cumartesi günü Mnuchin ve Beyaz Saray Genel Sekreteri Mark Meadow’a endişelerini ilettiler.

Mnuchin, Temsilciler Meclis’indeki Demokratların 2.2 trilyon dolarlık paketine yönelik hamleleriyle bu pakete karşı çıkan bazı Cumhuriyetçileri kendisinden uzaklaştırmıştı.

Trump’ın Salı günü Pelosi’yi suçlayarak müzakerecilerini görüşmelerden çekmesiyle, bir aydır çıkmaza girmiş olan mali teşvik paketi görüşmeleri bu hafta daha da umutsuz bir hal aldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz