Moskova, ABD seçimlerinde kaos bekliyor!

Rusya Dış İstihbarat Servisi Direktörü Naryshkin, ABD seçimlerinde kimin kazanacağından bağımsız olarak sosyal krizin derinleşmesini beklediklerini ve radikallerin…
Moskova, ABD seçimlerinde kaos bekliyor!
  • Rusya Dış İstihbarat Servisi Direktörü Naryshkin, ABD seçimlerinde kimin kazanacağından bağımsız olarak sosyal krizin derinleşmesini beklediklerini ve radikallerin sokağa çıkabileceğini söyledi

ABD’de tarihi başkanlık seçimlerine artık saatler kaldı. Mevcut başkan Donald Trump ile Demokratların adayı Joe Biden’ın yarışacağı seçimlerde kazanan aday dört yıl boyunca Amerika Birleşik Devletleri’ni yöneten isim olacak.

Ancak seçimler öncesinde hem ABD’de yaşanan gerilim, beraberinde seçim sonuçlarına kaosun damga vurabileceği beklentisi yaratıyor. Bu beklentiyi paylaşanlar kurumlardan biri de Rus Dış İstihbarat Servisi…

Rusya Dış İstihbarat Servisi Direktörü Naryshkin, RIA’ya verdiği röportajda ABD’de seçimlerin toplumda daha fazla bölünmeye yol açmasını beklediklerini söyledi.

Naryshkin, “Bizim değerlendirmemiz, kimin kazanacağından bağımsız şekilde sosyal krizin derinleşeceği yönünde. Kesin olan şey kaybeden tarafın sonuçları kabul etmeyecek olması. Bu da radikalleri sokaklara çıkmak için cesaretlendirecek” ifadelerini kullandı.

ABD’de seçimler yaklaşırken, başkent Washington’da gerginlik beklentisi nedeniyle birçok dükkan ve mağazanın tahta plakalarla camlarının ve kapılarının kapatıldığı görüntülenmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
Hava atmak için üç kilise yakan Black Metalciye 25 yıl hapis

Hava atmak için üç kilise yakan Black Metalciye 25 yıl hapis

Next Article

ABD Başkanı Trump seçim meydanlarındaki ilginç anları paylaşıp oy istedi

Related Posts
Devamı

Yüksek rütbeli görevlilerin bile erişimi yok! ‘Trump’ın evinde nükleer silah belgeleri bulundu’

Eski ABD Başkanı Trump'ın, Florida'daki evinde FBI tarafından yapılan aramalarda bir ülkenin nükleer silahlarına dair gizli belgeler bulunduğu iddia edildi. Söz konusu belgelerin çok hassas bilgiler içerdiği ve çok iyi korundukları için birçok yüksek rütbeli ulusal güvenlik görevlisinin bile bu belgelere erişiminin olmadığı kaydedildi.