Joe Biden’dan Trump’a Türkiye çağrısı: Baskı yapmalı

ABD’de Demokrat Parti’nin başkan adayı Joe Biden, Trump yönetimine ‘Yunanistan’a karşı provokatif eylemlerden kaçınması için Türkiye’ye baskı yapma’ çağrısında bulundu.

Joe Biden yaptığı yazılı açıklamayla NATO’nun Yunanistan ve Türkiye arasında tansiyonu düşürme ve askeri gerilimi azaltma mekanizması kurulması çabalarını desteklediğini ve diplomatik görüşmelerin başlamasının doğru bir adım olduğunu ifade etti.

“TÜRKİYE’YE BASKI UYGULAMALI”

Biden, “Trump yönetimi, başarılı bir diplomasi ortamının yaratılması için güç kullanma gibi tehditler de dahil olmak üzere Türkiye’ye bölgede Yunanistan’a karşı provokatif eylemlerden kaçınması için baskı uygulamalı” dedi.

BIDEN’DAN ERDOĞAN’A AYASOFYA ÇAĞRISI

Reuters’ta yer alan habere göre Biden ayrıca “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı da Ayasofya’yı camiye çevirme kararını geri almaya ve Ortodokslar da dahil olmak üzere herkesin eşit erişime sahip olmasını sağlayarak müze statüsüne döndürmeye çağırıyorum” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

Taburcu olan Trump gözünü Biden'a dikti

Next Article

ABD F-35'inin çakılma nedeni açıklandı!

Related Posts
Devamı

Kremlin’den sızdırılan iddialar gündem oldu! Putin’in hastalığının kötüye gitmesi sonrası devlet başkanlığı görevi için tartışmalar başladı

Rusya Devlet Başkanı Putin'in kanser olduğu yönündeki iddialar sonrası Kremlin'den yeniden çok konuşulacak iddialar ortaya atıldı. İddiaya göre Putin'in hastalığının kötüye gitmesi sonrası Kremlin'de üst düzey bir görevde olan 36 yaşındaki Dmitry Kovalev'in Rusya Devlet Başkanlığı için kollarını sıvadığı ileri sürüldü