Joe Biden’dan Trump seçmenlerine hakaret

Başkan adayı, konuşmasını korna ve mikrofonla kesmeye çalışan seçmenlere karşılık verdi. Joe Biden, ABD’nin Pensilvanya eyaletinde dün gerçekleştirdiği miting sırasında yakındaki bir…

Başkan adayı, konuşmasını korna ve mikrofonla kesmeye çalışan seçmenlere karşılık verdi.

Joe Biden, ABD’nin Pensilvanya eyaletinde dün gerçekleştirdiği miting sırasında yakındaki bir park yerine gelip konuşmasını korna sesleriyle ve mikrofonlarla bölmeye çalışan Trump destekçilerine “mankafalar” dedi.

Newtown bölgesinde gerçekleştirilen sosyal mesafeye uygun mitingde seçmenler Demokrat başkan adayını arabalarından dinledi. Biden 25 dakika konuşurken alanda yaklaşık 130 araç vardı.

New York Post’un haberine göre, Joe Biden’ın konuşması, bölgeye gelen Cumhuriyetçi seçmenler tarafından kesilmeye çalışıldı. Trump destekçileri, alanın etrafından arabalarıyla geçerken sık sık kornaya bastı ve mikrofonla sesler çıkardı.

Biden ise, konuşmaya devam ederken sözü etraftakilere getirerek “Biz mikrofonla, şu mankafa Trumpçıların yaptığı gibi şeyler yapmayız” dedi. Sözlerine devam eden başkan adayı, “Beni desteklemeyenler için de çok çalışacağım. Etraftaki mikrofonlu mankafalar da dahil” diye ekledi.

Eski başkan yardımcısının bu çıkışının, 2016 seçimlerinin Demokrat adayı Hillary Clinton’ın Trump seçmenlerine söylediği sözleri anımsattığını belirten bazı kişiler Biden’a tepki gösterdi.

Donald Trump’ın eski danışmanı Kellyanne Conway, Biden’ın sözlerinin Clinton’ın “bir sepet dolusu acınası insan” ifadelerinin devamı olduğunu belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

ABD'de 2020 Seçimleri: Türbülans mı, Yumuşak İniş mi? / Evren M. Dinçer

Next Article
bolivya - luis arce

Bolivyalı sağcılar, sosyalist liderin devlet başkanı seçilmesi karşısında ayaklandı: "Cunta gelsin"

Related Posts
Devamı

Amerika’nın BMT’ında insan hakları geçmişinin incelenmesine tepkisi

Amerika Birleşik Devletleri insan hakları alanında en büyük ihlalcilerden biri olarak insan hakları alanında kabarık bir dosyaya sahiptir. Bu doğrultuda Amerika, uluslararası kamuoyu ve kendi halkının bu alandaki sorularına yanıt vermemek için kaçış yolu aramakta. Bu çerçevede Amerika hep başka ülkelerdeki insan hakları durumunu sorgulamaya çalışıyor.