İran Dışişleri Bakanı Sözcüsü: ABD, İran’a Karşı Ekonomik Teröre Karıştı

0
24

İran Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Saeed Khatibzadeh, İsviçre Dışişleri Bakanı’nın İran ziyaretinin ABD ile hiçbir ilgisi olmadığını söyledi.

İran Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Saeed Khatibzadeh, İsviçre Dışişleri Bakanı’nın İran ziyaretinin ABD ile hiçbir ilgisi olmadığını söyledi.

Pazartesi günü haftalık basın toplantısında konuşan Khatibzadeh, ziyaretin İsviçre ile karşılıklı ilişkiler ve düzenli ziyaretler bağlamında planlandığını söyledi.

‘Bu gezi tabii ki korona virüs salgını nedeniyle gecikmeli gerçekleşti ” dedi.

“Amerika Birleşik Devletleri’ne yönelik politikalarımızın değişmediği ve Amerika Birleşik Devletleri’nin hala diğer ülkelere karşı zorba davranışını sürdürüyor. İran ulusuna karşı ekonomik terörizm uyguladığı ve kamuya açık bir şekilde bunu yapmaktan utanmadığı açıktır. İranlıları dize getirmek için tüm çabası. “

ABD hükümeti davranışını değiştirmediği sürece İran’ın ABD’ye yönelik politikasının değişmeyeceğini vurguladı.

Khatibzadeh, İran Dışişleri Bakanlığının Afganistan özel elçisinin, Afganistan’a verimli bir ziyarette bulunduğunu söyledi.

İran’ın Suriye’deki barış çabaları üzerine Khatibzadeh, İran’ın Siyasi İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Ali Asghar Khaji’nin Cenevre’deki Suriye Anayasa toplantısına katıldığını söyledi.

Khatibzadeh, Hindistan dışişleri bakanının yarın Moskova’ya gittikten sonra, Tahran’a birkaç saatlik bir mola ziyareti yapacağını söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz