Çarşamba, Mayıs 22, 2024

Son Haberler

İlgili Yazılar

İran Devrim Muhafızları Ordusu’ndan İsrail ile anlaşan Bahreyn yönetimine tehdit

Devrim Muhafızları Ordusu tarafından yapılan yazılı açıklamada yöneticiler için “cellat” ifadesi kullanılırken “Bahreyn’in Müslüman halkının acı verici intikamını beklesin” denildi

İran Devrim Muhafızları Ordusu, Bahreyn’in İsrail ile ilişkileri normalleştirme anlaşmasına ilişkin, “Bahreyn’in cellat yöneticileri, Kudüs mücahitlerinin ve bu ülkenin Müslüman halkının acı verici intikamını beklesin” açıklamasında bulundu. 

Devrim Muhafızları Ordusu tarafından yapılan yazılı açıklamada, İsrail ile ilişkileri normalleştirme anlaşmasına varan Bahreyn yönetimi “ihanetle” suçlandı.

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir.

Açıklamada, Manama yönetiminin, ABD’nin baskıları doğrultusunda kendi halkının iradesini hiçe sayarak İsrail ile anlaşmaya vardığına dikkat çekildi.

Söz konusu anlaşmanın her türlü meşruiyetten yoksun olduğu ifade edilen açıklamada şunlar ifade edildi:

Bu ihanetin sorumluları, başta Bahreyn’in Şii halkı olmak üzere İslam ümmetinin kutsal öfkesi ve sert intikamının hedefi olacaktır. Bahreyn’in cellat yöneticileri, Kudüs mücahitlerinin ve Bahreyn’in Müslüman halkının acı verici intikamını beklesin.

Açıklamada, Bahreyn yönetimine stratejik Basra Körfezi ve Umman Denizi’ni İsrail’in nüfuzuna açmama uyarısında da bulunuldu.

ABD Başkanı Donald Trump, BAE’nin ardından bir diğer Körfez ülkesi Bahreyn’in de dün İsrail ile ilişkileri normalleştirme konusunda anlaşmaya vardığını duyurmuştu.

Bahreyn, Mısır, Ürdün ve BAE’nin ardından İsrail ile normalleşme anlaşmasına varan dördüncü Arap ülkesi oldu. 

Filistin Kurtuluş Örgütü ise anlaşmaya ilişkin, “Bahreyn’in İsrail ile normalleşme anlaşmasına varması Filistin davasına indirilmiş bir başka hain bıçak darbesidir” açıklaması yapmıştı.

Independent Türkçe, ajanslar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar