Cumartesi, Temmuz 20, 2024

Son Haberler

İlgili Yazılar

İran, ABD’nin Venezeula’ya yakıt sağlama tehditlerine meydan okumaya devam ediyor

Üç İran tankerinden ikincisi, petrol endüstrisinin çökmesi ve ithalatı felç eden ABD yaptırımları ışığında acı çeken ülkeye akaryakıt taşımak için çarşamba günü Venezuela sularına girdi.

Reuters, tanker verilerinin İran bayrağını dalgalandıran “Fortune” gemisinin, Venezuela limanına yanaşan “Forest” gemisiyle aynı rotayı izleyerek Pazartesi saat 05.45’te Venezuela’nın özel ekonomik bölgesinin sularına girdiğini ortaya çıkardığını bildirdi.

Reuters’e isminin açıklanmaması koşuluyla konuşan limandaki bir kaynağa göre, ormanın 272 bin varil yakıt taşıması bekleniyor.

Konuyla aşina olan iki kaynak, Paleto rafinerisindeki sıvı katalitik kırma ünitesinin kısa süre önce benzin üretimine yeniden başladığını ve günde en az 30.000 varil pompaladığını söyledi.

Venezuela’da benzin üreten diğer tek rafineri, batıdaki Falcon eyaletindeki Cardon Rafinerisi ve Eylül sonunda günde yaklaşık 25.000 varil üretmek için katalitik kırma ünitesini yeniden başlattı.

Verilere göre, Venezuela Ulusal Petrol Şirketi’ne 820.000 varil İran benzini ve diğer yakıtların teslimatını tamamlayan üçüncü “Vaxon” gemisinin bu hafta içinde gelmesi bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar