Irak Ordusuna saldırıyı ABD’mi yaptı

Bugün akşam saatlerinde Bağdatta bulunan Irak ordusu ve Haşdi Şabi güçlerinin bulunduğu Şakr Kampına Hava saldırısı gerçekleşti. Saat…

Bugün akşam saatlerinde Bağdatta bulunan Irak ordusu ve Haşdi Şabi güçlerinin bulunduğu Şakr Kampına Hava saldırısı gerçekleşti.

Saat 18:50 civarında Bağdatta ki Şakr Kampı havadan vuruldu. Yerel kaynaklar saldırıdan önce bölgede ABD ordusuna ait helikopterin uçtuğunu söylediler.

Saldırıdan sonra Bağdat üzerinde ABD uçakları gözlemlendi.

Irak direniş güçlerinden Asaib Ehl-ül Hak yetkilileri saldırıyı ABD yaptığını doğruladı.

Saat 20: 00 civarlarında Siyonist Rejim Devleti İsrail Ordu sözcüsü Lübnanda Hizbullahın bir SİHA’yı düşürdüğünü duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

ABD konsolosluğu önünde yoğunluk...

Next Article

Rus komedyenler, Monica Lewinsky’yi doğum gününde işletti

Related Posts
Devamı

ABD’den Putin’in yeni generali Alexander Dvornikov için ilk yorum: Ukrayna’da gaddarlık yapan birisi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, en önemli hedeflerinden biri olan Ukrayna'nın başkenti Kiev'i ele geçirmeyi başaramayınca orduda görev değişikliğine giderek tüm yetkiyi general Alexander Dvornikov'a vermişti. Yeni general için ABD'den yapılan açıklamada, Dvornikov'un Türkiye ile Rusya arasında 2015'te yaşanan gerilim sırasında Suriye'de olduğu belirtilirken, "Bu general, Ukrayna'da sivillere karşı suç işleyen ve gaddarlık yapan birisi" ifadelerine yer verildi.