İlham Omar: Trump zalimdir

Amerika kongresinin Müslüman temsilcisi İlhan Omar dün Amerika’nın İran İslam cumhuriyetine karşı yaptırımlarını eleştirerek Donald Trump ve dışişleri bakanı Mike Pompeo’nun zalim olduklarını söyledi.

İlhan Omar paylaştığı tweette Amerika’nın İran’a karşı yeni yaptırımlarını eleştirerek, “Bu yaptırımlar İran halkı için gıda ve ilaç teminini daha da zorlaştıracaktır” yazdı.

İlhan Omar ayrıca söz konusu yaptırımların Amerika’nın en yakın müttefiklerini daha da uzaklaştıracağı ve Amerika çıkarlarına hiçbir şey eklemeyeceğini da sözlerine ekledi.

Bu arada Almanya dışişleri bakanlığı sözcüsü dün Amerika’nın İran İslam cumhuriyetine yönelik yaptırım tutumunu yoğun şekilde eleştirdi.

Maria Adebahr düzenlenen basın toplantısında Amerika’nın İran’a yönelik yeni yaptırımlarına tepki olarak, söz konusu yaptırımların insani malzemelerin İran’a ihracatını daha da zorlaştıracağını söyledi.

Amerika’nın İran’a karşı yaptırım siyasetine muhalefetini belirten Adebahr Berlin’in bu siyasetlere katılmayacağını ifade ederek, İran’ın Korona krizi yaşadığı bu dönemde Tahran ile ticaret için insan severlik kanalın özel önem taşıdığını söyledi.

İran dışişleri bakanı Muhammed Cevad Zarif de Amerika’nın Korona salgını ile beraber hasmane siyasetlerini eleştirerek, dünyanın artık Amerika’nın ekonomik terörizmi ile düğümlenen tıbbi terörizmine karşı sessiz kalamayacağını ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

Yuan, dolar karşısında 17 yılın en yüksek seviyesine çıktı

Next Article

Trump'ın 'öldürülmesini istedim' dediği Esad: ABD'nin çalışma yöntemi bu...

Related Posts