Çarşamba, Nisan 17, 2024

Son Haberler

İlgili Yazılar

İlham Omar: Trump zalimdir

İlhan Omar paylaştığı tweette Amerika’nın İran’a karşı yeni yaptırımlarını eleştirerek, “Bu yaptırımlar İran halkı için gıda ve ilaç teminini daha da zorlaştıracaktır” yazdı.

İlhan Omar ayrıca söz konusu yaptırımların Amerika’nın en yakın müttefiklerini daha da uzaklaştıracağı ve Amerika çıkarlarına hiçbir şey eklemeyeceğini da sözlerine ekledi.

Bu arada Almanya dışişleri bakanlığı sözcüsü dün Amerika’nın İran İslam cumhuriyetine yönelik yaptırım tutumunu yoğun şekilde eleştirdi.

Maria Adebahr düzenlenen basın toplantısında Amerika’nın İran’a yönelik yeni yaptırımlarına tepki olarak, söz konusu yaptırımların insani malzemelerin İran’a ihracatını daha da zorlaştıracağını söyledi.

Amerika’nın İran’a karşı yaptırım siyasetine muhalefetini belirten Adebahr Berlin’in bu siyasetlere katılmayacağını ifade ederek, İran’ın Korona krizi yaşadığı bu dönemde Tahran ile ticaret için insan severlik kanalın özel önem taşıdığını söyledi.

İran dışişleri bakanı Muhammed Cevad Zarif de Amerika’nın Korona salgını ile beraber hasmane siyasetlerini eleştirerek, dünyanın artık Amerika’nın ekonomik terörizmi ile düğümlenen tıbbi terörizmine karşı sessiz kalamayacağını ifade etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar