İki roket ABD askerlerini barındıran Irak üssünü hedef aldı

Devlet haber ajansının ordunun yaptığı açıklamaya göre; Cumartesi günü ABD liderliğindeki koalisyon birliklerine ev sahipliği yapan Irak’ın Taji…

Devlet haber ajansının ordunun yaptığı açıklamaya göre; Cumartesi günü ABD liderliğindeki koalisyon birliklerine ev sahipliği yapan Irak’ın Taji askeri üssüne iki roket atıldı.

Mart ayında, Bağdat’ın kuzeyinde bulunan ve ABD ve koalisyon birliklerinin konuşlandığı bir Irak üssü olan Taji kampına düzinelerce roket atıldı. Sonuç olarak iki ABD vatandaşı ve bir İngiliz vatandaşı olmak üzere üç koalisyon personeli öldü ve diğer 14 kişi yaralandı.

Herhangi bir kayıp bildirilmedi.

Irak’ın başkenti Bağdat’ın kuzeyinde bulunan bir askeri üs olan Taji Kampı, ABD ve koalisyon birliklerini barındırıyor. Defalarca roket saldırısı altında kaldı.

11 Mart’ta Taji üssüne düzinelerce roket isabet etti ve sonuçta iki ABD vatandaşı ve bir İngiliz vatandaşı öldü ve 14 kişi yaralandı. ABD, saldırıyla ilgili, İran yanlısı Şii Müslüman grupları, özellikle de Kataib Hizbullah’ı suçladı.

ABD güçleri, gruba misilleme olarak; silah depolama tesislerine ve Bağdat’ın 110 km güneybatısındaki Kerbela hava alanına saldırılar düzenledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

ABD ve Güney Kore ortak tatbikatına Kuzey Kore'den sert yanıt

Next Article

Ashab-ı Kehf Amerikan Konvoyuna Anbar’da Yapılan Saldırıyı Üstlendi

Related Posts
Devamı

ABD’nin Haitililer’e Müdahale Yöntemine Tepki Artıyor

ABD Başkanı Joe Biden yönetimi, geçtiğimiz günlerde Teksas eyaletinin Del Rio şehrindeki sınır kapısından girerek Amerika’ya sığınmak isteyen 12 binden fazla Haitili’yi topluca sınırdışı etti. Ancak yönetimin kullandığı yöntemler, tartışma yarattı. Amerika’nın Sesi (VOA) Del Rio’da yaşananları yerinde izledi.