Fed/Bostic: ABD ekonomisi yavaşlıyor, mali destek gerekli

Atlanta Fed Başkanı Bostic, ABD ekonomisinin yavaşladığını ve ek mali desteğe ihtiyaç duyduğunu söyledi. Atlanta Fed Başkanı Raphael…
Fed/Bostic: ABD ekonomisi yavaşlıyor, mali destek gerekli

Atlanta Fed Başkanı Bostic, ABD ekonomisinin yavaşladığını ve ek mali desteğe ihtiyaç duyduğunu söyledi.

Atlanta Fed Başkanı Raphael Bostic, ABD ekonomisinin yavaşladığını ve milyonlarca Amerikalının pandeminin neden olduğu resesyondan dolayı “çok fazla acı” çekmesi ile birlikte, ilave mali yardıma ihtiyaç olduğunu söyledi.

Bostic, Bloomberg TV,’den Michael McKee’ye yaptığı değerlendirmede, “Bariz bir şekilde yavaşlama işaretleri görüyoruz” dedi.

Bostic, “Ekonominin bazı kısımları, hem coğrafi hem de sektörel anlamda, oldukça iyi işliyor ve büyüyor. Diğerleri ise güçlük çekiyor ya da aslında daha da kötüye gidiyor” şeklinde görüş bildirdi.

Bostic, yeni para politikası çerçevesine ilişkin ise, “Uzun vadeli çerçeveden gelen politikalar önemli, zira ekonominin aksini yaptığımız takdirde gerçekleşene göre biraz daha güçlü büyümesine olanak sağlayacağızı taahhüt ediyoruz” dedi.

Bostic, bunun azınlıklar, kadınlar ve diğer düşük gelirli kimselerin ekonomiye tam olarak eklenmesini sağlayabilme konusunda olumlu etkilerinin olduğunu ya da olması gerektiğini sözlerine ekledi.

Bostic’in bu yıl Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantılarında oy hakkı bulunmuyor.

Bloomberg

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
Mukteda es sadr: Yabancı misyonları hedef almayın

Mukteda Es Sadr'dan çağrı: Yabancı misyonları hedef almayın

Next Article
ABD'de cari işlemler açığı 170.5 milyar dolara tırmandı

ABD'de cari işlemler açığı 170.5 milyar dolara tırmandı

Related Posts