Fed, Ana Cadde Borç Verme Programı’nda düzenlemeye gitti.

Fed küçük ve orta ölçekli işletmelere yönelik kredi programında düzenlemeye gitti. ABD Merkez Bankası (Fed), yeni tip koronavirüs…
Fed, Ana Cadde Borç Verme Programı'nda düzenlemeye gitti

Fed küçük ve orta ölçekli işletmelere yönelik kredi programında düzenlemeye gitti.

ABD Merkez Bankası (Fed), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ekonomik etkilerini hafifletmek amacıyla uygulamaya koyduğu küçük ve orta ölçekli işletmelere yönelik kredi programında, minimum kredi ölçeğini 250 bin dolardan 100 bin dolara düşürdü.

Fed’den yapılan açıklamada, küçük işletmelere daha iyi destek sağlamak amacıyla Ana Cadde Borç Verme Programı’nın şartlarında değişiklik yapıldığı bildirildi.

Açıklamada, program kapsamındaki 3 kredi opsiyonu için minimum kredi ölçeğinin 250 bin dolardan 100 bin dolara düşürüldüğü kaydedildi.

Bu kapsamda alınan ücretlerin de daha küçük kredilerin sağlanmasını teşvik edecek şekilde düzenlendiği belirtilen açıklamada, söz konusu program kapsamında bu zamana kadar çok çeşitli sektörlerden işletmelere toplamda 3,7 milyar dolarlık kredi sağlandığı aktarıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
ABD 3. çeyrekte rekor büyüme kaydetti

ABD 3. çeyrekte rekor büyüme kaydetti.

Next Article
ABD'de Sancar Türk Kültür Merkezi törenle açıldı

ABD'de Sancar Türk Kültür Merkezi törenle açıldı.

Related Posts
Devamı

ABD kongresinde konuşan Zelenski ayakta alkışlandı! Biden’dan “yardım” sözü verildi

Ukrayna lideri Volodimir Zelenski, Rusya ile girdikleri savaşın başından bu yana ilk kez yurt dışına ziyaret gerçekleştirerek ABD'ye gitti. Burada kongre üyelerine hitap eden Zelenski, "Ukrayna yaşıyor ve Rusya'yı geri püskürtüyor. İşte bu nedenle Avrupalılar şu an her zamankinden daha güçlü. Rus tiranlığı üzerimizdeki kontrolünü kaybetti." dedi. Zelenski'nin sözleri ayakta alkışlanırken ABD Başkanı Biden ise Ukrayna'ya yardımlarının süreceğini vurguladı.