Çarşamba, Nisan 17, 2024

Son Haberler

İlgili Yazılar

Donald Trump, BLM’yi Kazıdı: Protestocuların ‘Yaşlıları Yemek Yerken Taciz Eden’ Kliplerini Paylaştı

ABD’yi kasıp kavuran ırkçılık karşıtı gösterilerin ortasında, hafta sonu Pennsylvania’dan gelen görüntüler, bir protestocunun yaşlı beyaz bir çiftin birasını zorla aldığını gösterdi.

ABD Başkanı Donald Trump, Black Lives Matter (BLM) protestocularının bir Pittsburgh restoranında yemek yiyenlerle münakaşada gösterildiği Pennsylvania, Pittsburgh’daki bir olayın viral görüntülerine ağırlık verdi .

Başkan Trump, Salı sabahı yayınladığı bir tweet’te, grubun “Pitsburg’da yemek yiyen yaşlıları taciz ettiğini” gösteren olayı sert bir şekilde eleştirdi ve onları “haydutlar” olarak nitelendirdi.

Hafta sonu Pennsylvania’da ırkçılık karşıtı gösterilerin görüntüleri, bir grup insanın, cumartesi günü akşam yemek yiyen yaşlılara küfür ederek bağırdıklarını ve bir protestocunun yaşlı bir çiftin birasını alıp içtiğini gösteriyordu.

Bir gösterici, ‘sistemi kuran beyazların canı cehenneme’ diye bağırıyordu.


Grubun, lokantalardan bazılarının eşyalarını kapıp oradan ayrıldığı görüldü. İkinci bir videoda göstericilerin, beyaz bir bisikletçiye tokat attığı belirlendi.

Cumartesi günkü gösterilerde tutuklama olmadı.

Yerel ABC üyesi WTAE-TV’nin bildirdiğine göre Pittsburgh Polisi, eylemleri belirlemek için videoyu incelediklerini söyledi ve ABD Başsavcısı Scott Brady olayı “kabul edilemez” olarak nitelendirerek polisle “bu provokatörleri tespit etmek ve sorumlu tutmak için” yakın çalışma sözü verdi.

Birkaç siyah Amerikalının, polis tarafından öldürülmesine tepki olarak, son zamanlarda ABD genelinde benzer sahneler gerçekleşti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar