Bolton: Trump’ın İran’a karşı stratejisi sonuç vermedi

Beyaz sarayın milli güvenlik eski danışmanı John Bolton, ABD Başkanı Donald Trump’ın İran İslam Cumhuriyeti’ne karşı izlediği strateji sonuç vermediğini belirterek, Trump uluslararası başka meselelere karşı tutumunu da eleştirdi.

Kon hakkında bir açıklama yapan John Bolton, Amerika Donald Trump yönetimi işbaşına gelmeden dört öncesine nazaran daha da güvensiz hale geldiğini belirtti.

Bolton şöyle devam etti:

Dünyada uluslararası terör tehdidi halâ devam ediyor. bu arada Donald Trump yönetiminin Taliban örgütü ile barış yapmaya karar vermesi bu örgütün yeniden iktidar olmasına yol açabilir. Amerika bu alanlarda sürekli gerilemektedir ve bu sorunların tümü Trump’ın yanlış kararları yüzündendir.

Bolton ayrıca Amerika Çin ve Rusya olmak üzere iki temel tehditle karşı karşıya bulunduğunu, bu iki ülke nükleer yeteneklere salip olduğunu ve çeşitli açılardan Amerika’ya yönelik tehdit sayıldığını ifade etti.

Siyaset meseleleri uzmanları ABD Başkanı Donald Trump korona virüs salgınına karşı facia boyutunda bir uygulamaya imza attığını ve bu duruma ülkesinde son ırkçılık karşıtı protesto eylemlerine yönelik sansasyonel tepkiler eklenince başkanlık seçimlerini kaybetmesine yol açacağını belirtiyor.

Amerika’da başkanlık seçimleri 3 Kasım 2020’de düzenleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

Despot rejimler Trump için dua ediyor

Next Article

Almanya Dışişleri Bakanı Maas: Biden kazansa da her şey yeniden iyi hale gelmez

Related Posts