Pazartesi, Haziran 24, 2024

Son Haberler

İlgili Yazılar

Beyaz Saray doktoru: Başkan Trump ‘çok iyi gidiyor’

ABD Başkanı Donald Trump, COVID-19 için pozitif test ettikten sonra Cuma günü Maryland’deki askeri hastaneye kaldırıldı.

Donald Trump’ın doktoru cumartesi günü, ABD başkanının, COVID-19 için pozitif test ettikten sonra tedavi için Walter Reed Tıp Merkezi’ne taşınmasından saatler sonra “çok iyi” olduğunu söyledi.

Maryland, Bethesda’daki askeri hastanenin önünde muhabirlere konuşan Dr Sean Conley, Trump’ın Perşembe günü hafif bir öksürük, burun tıkanıklığı ve yorgunluk geçirdikten sonra “24 saat boyunca ateşsiz” olduğunu söyledi.

Conley, “Bu sabah, başkan çok iyi gidiyor,” dedi.

“Şu anda, ekip ve ben başkanın kaydettiği ilerlemeden son derece memnunuz,” dedi ve son teknoloji izleme sağlamak için ihtiyati bir önlem olarak Trump’ın tıp merkezine taşınmasını tavsiye ettiğini sözlerine ekledi.

Başkanın sağlığına aşina olan isimsiz bir kaynak cumartesi günü gazetecilere verdiği demeçte, Beyaz Saray basın havuzundan yapılan bir okumaya göre, Trump’ın “tam bir iyileşme için hala net bir yolda olmadığını” söyledi.

Kaynak, “Başkanın son 24 saatteki hayati değerleri çok endişe vericiydi ve önümüzdeki 48 saat onun bakımı açısından kritik olacak” dedi.

Conley gazetecilere verdiği demeçte, cumhurbaşkanının, hastaların virüsten iyileşmesine yardımcı olduğu bilinen bir ilaç olan ve Cumartesi, Cuma veya Perşembe günleri ilave oksijen almadığı beş günlük Remdesivir kürünün ilk dozunu aldığını söyledi.

“Şu anda, tüm göstergeler ileriye doğru oksijensiz kalacağına dair” dedi.

Beyaz Saray yetkilileri cuma günü geç saatlerde, Trump’ın “büyük bir ihtiyatla” tesise taşındığını ve “önümüzdeki birkaç gün” boyunca oradan çalışacağını söyledi.

Trump, Cuma akşamı Beyaz Saray’ın dışında Walter Reed’e götürülmek üzere bir helikoptere binerken görüldü.

Başkan, ayrılmadan kısa bir süre önce çekilen bir videoda, “Sanırım çok iyi gidiyorum, ancak işlerin yoluna girmesini sağlayacağız” dedi. Daha sonra hastaneden tweet attı: “İyi gidiyor sanırım! Hepinize teşekkür ederim. Sevgiler!!!

Cumhuriyetçi lider planlanan etkinlikleri ertelemek zorunda kaldığı için Trump’ın hastaneye kaldırılması ABD başkanlık seçim kampanyasını belirsizliğe sürükledi.

Trump ve Demokratik rakibi eski Başkan Yardımcısı Joe Biden arasında yaklaşan tartışmaların yapılıp yapılmayacağı da belli değil.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar