Cumartesi, Temmuz 13, 2024

Son Haberler

İlgili Yazılar

ABD’nin başkenti Washington, Kovid-19 riski yüksek eyaletlerden gelenlere 14 gün karantina uygulayacak

ABD’nin Washington DC Belediye Başkanı Muriel Bowser, hafta başından itibaren Kovid-19 riski yüksek bölgelerden zorunlu olmayan seyahatlerle kente gelen kişilere 14 gün zorunlu karantina uygulanacağını duyurdu. 

Bowser, düzenlediği basın toplantısında, söz konusu kararın 9 Ekim’e kadar yürürlükte olacağının altını çizerek, “yüksek risk” bölgelerinin 7 günlük ortalama vaka sayısı 100 binde 10 olan eyaletler bulunduğunu ve listenin her 2 haftada bir güncelleneceğini kaydetti. 

Bowser, söz konusu karardan Washington DC’nin komşuları Maryland ve Virginia’nın muaf olduğunu sözlerine ekledi. 

Massachusetts de karantina kararı aldı 

Öte yandan, Massachusetts eyaleti de Washington DC ile benzer bir karara imza atarak, yüksek risk bölgesinden gelen kişilere 14 gün karantina zorunluluğu getirdi. 

Massachusetts Valisi Charlie Baker, yaptığı açıklamada, söz konusu kararın 1 Ağustos’tan itibaren uygulanmaya başlayacağını kaydederek, Connecticut, New Hampshire, Rhode Island, Vermont, Maine, Hawaii, New Jersey ve New York’un muaf tutulacağını belirtti. 

ABD’de son durum

ABD’de Kovid-19 salgını nedeniyle ölenlerin sayısı son 24 saatte 1164 artarak, 147 bin 364’e yükseldi.

Kovid-19 verilerinin derlendiği “Worldometer” internet sitesine göre, ülkede virüs bulaşan kişi sayısı son 24 saatte 69 bin 231 artışla 4 milyon 171 bin 378’e ulaştı.

Independent Türkçe, ajanslar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar