ABD’den Osman Kaval’a çağrısı

ABD Dış işleri 1000 günü aşkın süredir tutuklu bulunan Anadolu Kültür A.Ş yönetim kurulu başkanı Osman Kavalanın tutukluluğunun…

ABD Dış işleri 1000 günü aşkın süredir tutuklu bulunan Anadolu Kültür A.Ş yönetim kurulu başkanı Osman Kavalanın tutukluluğunun hukuksuz olduğu ve serbest bırakılmasını isteyen bir açıklamada bulundu.

Gezi eylemleri sonrası hükümeti devirme suçlaması ve yabancı ülkeler için çalıştığı iddası ile tutuklanan 1000 günü aşkın süredir tutuklu olan Osman Kaval’a için dış işlerinden sorumlu başkan yardımcısı Cale Brown yazılı açıklamada bulundu. ” Herhangi bir suçtan hüküm giymeyen Osman Kavalanın 1000 gündür tutuklu olması hukuksuzdur” denilen açıklamada

“Türkiye’yi, adalet ve hukukun üstünlüğüne yönelik kendi taahhüdünü yerine getirmeye ve Osman Kavala’yı serbest bırakmaya, Kavala’nın davasının adil, şeffaf ve hızlı şekilde çözüme kavuşturulması için gayret göstermeye çağırıyoruz” açıklamasında bulundu.

Osman Kaval’a Gezi eylemlerinden tutuklanmış beraat etmiş 15 Temmuz sonrası yeniden açılan dosyada 18 ekim 2017 de göz altına alınıp 1 kasım 2017 de tutuklanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

Ketaib Hizbullah: Taci Kamp'ını vurduk, Savaşı Bekliyoruz...

Next Article

Küba: Tüm Dünyayı Ambargoyu delmeye çağırıyoruz...

Related Posts