ABD’de uyuşturucuyla mücadele dairesi görevlisi CIA ajanı gibi davranarak ünlü şirketleri dolandırdı

ABD’de Garrison Courtney adlı eski Uyuşturucuyla Mücadele Dairesi (DEA) görevlisi CIA ajanı gibi davranarak, bir çok şirketi 4.4 milyon dolar (36 milyon 624 bin TL) dolandırdığı belirtildi.

ABD’de eski Uyuşturucuyla Mücadele Dairesi (DEA) görevlisi Garrison Courtney’in ABD gizli servisi CIA ajanı gibi davranarak onlarca şirketi dolandırdığı ortaya çıktı. ABD medyasının haberine göre, eski bir DEA yetkilisi olan Coutrney’in 2012-2016 yılları arasında CIA ajanı gibi davranarak şirketleri dolandırdı. Ajan gibi davranarak, bir çok ünlü şirketi, 4,4 milyon dolar (36 milyon 624 bin TL) dolandıran Courtney’in ABD ordusu, Deniz Kuvvetleri, Hava Kuvvetleri sözleşmelerinde 3,7 milyar doları (30 milyar 798 milyon TL) da güvence altına almanın eşiğinde olduğu bildirildi.

7 YIL HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDICourtney’in çıkarıldığı mahkemede, kendisini çok gizli bir görevde derin bir CIA ajanı olarak tanıttığı, sahte bir kimlik oluşturduğunu itiraf etti. Courtney, çıkarıldığı mahkeme tarafından 7 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Previous Article

Trump zaferini erken açıklama hevesinde

Next Article

Çin, ABD'yi "kaçakları takip etme çabalarını karalamakla" suçladı

Related Posts
Devamı

Amerika’da Şiddet ve Radikalizm’in Artması Uyarıları

Amerika Federal Polis-FBİ Direktörü Christopher Wray Amerika senatosundaki oturumda Amerika'da iç radikalizmin patlayıcı bir şekilde artmasından ve de iç şiddetin de artması hususundan dolayı uyarılarda bulundu. 6 Ocak 2021 Kongre'ye yönelik saldırı, bir kez daha Kongre'yi iç terörizm ve iç güvenlik meselesine odaklanmaya zorladı. Wray'in söylediğine göre iç terörizm dosyalarının sayısı 2020 ilkbaharından itibaren sert bir şekilde artmaktadır.